Národná banka hľadá výnimočných študentov, chce ich oceniť

NBS
Foto: SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 17. júna (WEBNOVINY) – Národná banka Slovenska (NBS) vyhlasuje tretí ročník súťaže Cena guvernéra NBS. Zapojiť sa do nej môžu študenti vysokých škôl na Slovensku a Slováci študujúci v zahraničí s prácami v oblasti menovej ekonómie, makroekonómie, finančnej ekonómie a finančnej stability, ktoré majú výnimočnú kvalitu a sú originálnym prínosom k vedeckému poznaniu.

Cenu za najlepšiu dizertačnú, prípadne aj diplomovú prácu v oblasti ekonómie odovzdá guvernér študentom koncom roka. Informovala o tom hovorkyňa NBS Martina Solčányiová.

Študenti môžu v tomto roku prihlásiť práce obhájené v školskom roku 2014/2015. Do súťaže sa však musia prihlásiť do konca júna a prihlásené práce obhájiť do 31. augusta. Guvernér NBS udelí najviac tri ceny s odmenami do 1 500, 1 000 a 500 eur. Cieľom ocenenia je podporiť najlepších študentov ekonómie na Slovensku a pomôcť im stať sa príkladom pre ďalšie generácie študentov.

Národná banka bude kontaktovať akademické pracoviská na Slovensku aj v zahraničí, aby pomohli takýchto výnimočných študentov nájsť a odporučili im prihlásiť svoje práce do súťaže. Podrobnejšie podmienky a štatút súťaže sú zverejnené na stránke www.nbs.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NBS Národná banka Slovenska