Národniari na sneme oslávia 145. výročie vzniku strany

Sns danko
Predseda SNS Anton Danko (vpravo) v príhovore k delegátom na XXIII. sneme Slovenskej národnej strany v Martine pri príležitosti 145. výročia vzniku strany. Martin, 18. jún 2016. Foto: SITA/Milo Fabian

BRATISLAVA 18. júna (WebNoviny.sk) – Slovenská národná strana (SNS) si dnes v Martine pripomenie na slávnostnom sneme 145. výročie vzniku strany. Vznik strany datujú národniari na 6. júna.

Snem bude prebiehať v aule Lekárskej fakulty v Martine. Ako povedal dnes pre agentúru SITA prvý podpredseda SNS Anton Hrnko, každá rodina a každá spoločnosť si pripomína významné dátumy. Tak to platí podľa neho aj pri politických stranách.

SNS sa hlási k odkazu strany, ktorá pôsobila v rokoch 1871 až 1938,“ povedal s tým, že potom jej činnosť bola zakázaná a činnosť obnovila až v roku 1990. Podľa Hrnka toto jubileum je významné pre národniarov najmä preto, že tento rok prvýkrát predstaviteľ SNS sa stal predsedom slovenského parlamentu.

Každá strana by podľa Hrnka mala mať ambíciu nominovať predsedu vlády. „Politická strana, ktorá nemá ambíciu stavať vládu, a také v parlamente sú, nemá čo hľadať na politickej scéne,“ vyhlásil Hrnko.

Podľa Hrnka je opodstatnené, aby národné strany existovali aj v 21. storočí, pretože sa dnes uplatňuje tlak na elimináciu národov. „Proces umelého tlaku na elimináciu európskych národov existuje, preto je oprávnené, aby existovali národné strany,“ konštatoval Hrnko.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anton Hrnko
Firmy a inštitúcie SNS Slovenská národná strana