Národniari pôjdu do krajských volieb samostatne

Andrej Danko
Predseda strany SNS Andrej Danko počas tlačovej besedy po skončení volieb do Národnej rady SR v roku 2016. Bratislava, 6. marec 2016. Foto: SITA/Marko Erd

TRNAVA 4. októbra (WebNoviny.sk) – Slovenská národná strana (SNS) zvažuje samostatnú účasť v nadchádzajúcich voľbách do samosprávnych krajov.

„Podľa rozhodnutia ostatného Predsedníctva SNS by tak vylúčila akúkoľvek koalíciu s inou politickou stranou,“ uvádza sa to v stanovisku Predsedníctva SNS k voľbám do vyšších územných celkov (VÚC) v roku 2017, ktoré agentúre SITA poskytla hovorkyňa národniarov Zuzana Kohútková.

„Predsedníctvo SNS tak otestuje svojich kandidátov na regionálnych politikov a poslancov samosprávnych krajov. Preto nateraz neplánuje koalíciu s inými politickými stranami vo voľbách do VÚC v roku 2017,“ uvádza sa v tlačovej správe.

SNS takisto neuvažuje o podpore zmeny zákona o voľbách do vyšších územných celkov na jednokolové voľby. Národniari sú za zachovanie dvojkolovej voľby.

„Druhé kolo dáva totiž priestor na prirodzené spojenie štandardných politických subjektov pre podporu kandidátom, ktorí by boli protiváhou subjektom vyznávajúcim napríklad rasistickú či xenofóbnu politiku,“ tvrdia. Ako sa dodáva v tlačovej správe, SNS má po celom Slovensku vyše 6900 členov. To je podľa vedenia SNS dosť na to, aby v krajských voľbách išla SNS len pod vlastnou značkou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SNS Slovenská národná strana