AeroMobil si vybral za finančného poradcu spoločnosť Rothschild

|||
Lietajúce auto AeroMobil. Foto: SITA/Marko Erd.

Firma taktiež informovala, že sa blíži k testovacej a výrobnej fáze svojich vozidiel.

Spoločnosť AeroMobil, vyrábajúca lietajúce vozidlá, si vybrala spoločnosť Rothschild & Co. za výlučného finančného poradcu, ktorý bude viesť jej Series A fundraising na vývoj lietajúcich automobilov a technológií eVTOL (elektrický vertikálny vzlet a pristátie) pre mestskú leteckú mobilitu.

Spoločnosť Rothschild & Co, založená pred vyše dvesto rokmi a podnikajúca vo viac ako 40 krajinách sveta, pôsobí v oblasti poskytovania informácií o trhu a riešení pre klientov v oblasti globálneho poradenstva, správy majetku a aktív a obchodného bankovníctva. Informovala o tom spoločnosť AeroMobil v tlačovej správe.

AeroMobil si vybral za finančného poradcu spoločnosť Rothschild
Foto: aeromobil.com.

Inteligentné investície

„Spoločnosť AeroMobil veľmi víta možnosť spolupracovať s jedným z najuznávanejších poradcov finančného odvetvia vzhľadom na jeho skúsenosti s realizáciou významných investícií v automobilovom a leteckom sektore,“ povedal spoluzakladateľ a CEO AeroMobil Juraj Vaculík.

„Keďže sa blížime k testovacej a výrobnej fáze našich vozidiel, spoločnosť AeroMobil hľadá inteligentné investície od strategických investorov, ktorí vidia príležitosť investovať a spolupracovať s popredným startupom, ako je AeroMobil,“ uviedol Vaculík. Chcú podľa neho zrýchliť svoje úsilie a spoločne naplniť prísľub lietajúcich vozidiel a mestskej leteckej mobility.

AeroMobil
Foto: SITA/Marko Erd.

Diskusie s investormi a fondmi

Prostredníctvom svojej špecializovanej poradenskej praxe v oblasti automobilového priemyslu a globálnej siete poradcov bude Rothschild & Co úzko spolupracovať s manažmentom AeroMobilu na dokončení financovania Series A.

V ostatných mesiacoch spoločnosť AeroMobil už viedla diskusie s niekoľkými automobilovými a leteckými strategickými investormi, ako aj s niekoľkými rodinnými fondmi a fondmi rizikového kapitálu.

AeroMobil pôsobí v oblasti lietajúcich vozidiel. Bol založený v roku 2010 a postupne vyvinul lietajúce vozidlo AeroMobil 4.0, ktoré bolo celosvetovo uvedené na výstave Top Marques Monaco v roku 2017.

AeroMobil si vybral za finančného poradcu spoločnosť Rothschild
Foto: aeromobil.com.
AeroMobil si vybral za finančného poradcu spoločnosť Rothschild
Foto: aeromobil.com.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom