Banská Bystrica opraví cesty a chodníky, vyhlásila tri verejné obstarávania

oprava cesty, rekonštrukcia, cestári
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Mesto Banská Bystrica vyhlásilo tri verejné obstarávania na rekonštrukcie miestnych komunikácií a ich odvodnenie.

Podľa súťažných podmienok zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie je celková predpokladaná hodnota týchto troch zákaziek 2 875 421,67 eur bez dane z pridanej hodnoty, čo je vrátane tejto dane 3 450 506 eur.

Rekonštrukcia povrchu a odvodnenie

Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková, rekonštrukcie budú financované prostredníctvom schváleného úveru.

Predmetom zákazky za najvyššiu sumu – viac ako 1,6 mil. eur s DPH je rekonštrukcia povrchu a odvodnenie miestnych komunikácií Lazovná a Jána Bottu, do ktorej patria aj dve autobusové zastávky a privádzač na rýchlostnú cestu od ulice Laskomerská.

Ďalšia zákazka za viac ako 998-tisíc eur vrátane DPH je zameraná na rekonštrukciu miestnej cesty Bakossova a Námestie Štefana Moysesa. Tretia zákazka za takmer 845-tisíc eur s DPH má zabezpečiť rekonštrukciu povrchu a odvodnenie miestnej komunikácie Tajovského a Janka Kráľa, pričom je tu obsiahnutá aj oprava autobusovej zastávky Tajovského v smere do nemocnice.

Nevyhovujúci stav vozoviek

Dôvodom rekonštrukcie je nevyhovujúci stav vozoviek a chodníkov v týchto lokalitách. Stavebnými prácami dôjde nielen k obnove ciest a chodníkov, ale aj k zabezpečeniu spoľahlivého odvodnenia miestnych komunikácií,“ objasnila hovorkyňa s tým, že práce sa začnú po ukončení verejného obstarávania na zhotoviteľa stavby a v závislosti od klimatických podmienok.

Záujemcovia o realizáciu jednotlivých zákaziek môžu ponuky posielať do 11. októbra.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom