Blíži sa finále hlasovania o názve ďalšieho mosta cez Dunaj. Dubček ani Chuck Norris nepostúpili

D4_most_cez_dunaj_1 696x392 1.jpeg
Šiesty most cez Dunaj Bratislavský samosprávny kraj

Bratislava by už budúci rok mala mať v poradí šiesty most cez Dunaj. Bude súčasťou diaľničného obchvatu okolo hlavného mesta.

Nový most bude prepájať dve veľké časti takzvaného Dunajského súmostia – hlavný most a východné predmostie na rozostavanom úseku diaľnice D4 Bratislava, Jarovce – Ivanka, sever.

Rozhodnú ľudia

Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal chce, aby nový most pomenovali ľudia. Návrhy posielali od júna. Najčastejšie chceli, aby bol most pomenovaný po Alexandrovi Dubčekovi alebo M.R. Štefánikovi. Ďalší dúfali, že tentokrát by mohol prejsť názov Most Chucka Norrisa. Iní navrhovali skôr regionálne pomenovanie ako Jarovecký most či Most Vlčie Hrdlo.

“Vybral som osem návrhov s najvyšším počtom lajkov, ktoré sa tento týždeň postupne stretnú v dueloch štvrťfinálového kola. finálového výberu hlasovaním rozhodnete o definitívnej podobe názvu nového mostu,“ uviedol Doležal na svojom facebooku.

Do štvrťfinále postúpili štyri dvojice možných názvov. V dueli Most M.R. Štefánika a Most A. Dubčeka zvíťazil v pondelok Štefánik. V utorok uspel Jarovecký most v súboji s Dunajským mostom.

V stredu si treba vybrať medzi Lužným mostom a Kopáčskym mostom. Vo štvrtok nasleduje voľba Panónsky most – Španielsky most.

Hlasovať môže každý na facebookovej stránke ministra Doležala.

Finále na budúci týždeň

Štyria víťazi postúpia do semifinále, ktoré sa uskutoční na budúci týždeň. „A potom už len ostrý finálový duel, kde budú proti sebe stáť dvaja najlepší,“ konštatoval Doležal.

Dunajské súmostie sa má dokončiť v budúcom roku, pôvodne malo byť hotové v októbri tohto roka spolu s ďalšími časťami D4.

Súčasťou Dunajského súmostia je tzv. západné predmostie (dĺžka 785 metrov) nad Jaroveckým ramenom, hlavný most cez kajakársku dráhu (470 metrov), hlavný most ponad Dunaj (430 metrov) a tzv. východné predmostie (1 250 metrov), ktoré premosťuje aj Biskupické rameno.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Doležal