Bratislava spúšťa v pondelok systém regulovaného parkovania, registráciu vybavíte aj online

Od pondelka bude systém regulovaného parkovania spustený v prvých troch zónach.
Foto: SITA

Bratislava spúšťa v pondelok 10. januára systém regulovaného parkovania v prvých troch zónach – Dvory 4, Tehelné pole a Krasňany. „Necelý týždeň pred spustením systému regulovaného parkovania PAAS v prvých troch zónach evidujeme už viac ako 6 300 žiadostí o vydanie parkovacej karty,“ informuje magistrát na sociálnej sieti.

Automatické schvaľovanie

Parkovací systém integruje údaje z piatich štátnych registrov, takže registráciu je možné vybaviť online prostredníctvom webovej stránky www.paas.sk.

Systém po zadaní základných údajov získa ostatné údaje automaticky zo štátnych databáz – Registra fyzických osôb, Registra právnických osôb, Registra adries, Katastra nehnuteľností a Národnej evidencie vozidiel, ak sú v databázach správne zapísané.

„Väčšina žiadostí je schválená automaticky a po úhrade parkovacej karty je karta vydaná,“ vysvetľuje mesto. V prípade, že štátne registre nedokážu poskytnúť všetky potrebné údaje, žiadatelia môžu doložiť dokumenty online a tieto následne overia pracovníci klientskeho centra. „V takomto prípade trvá proces schvaľovania žiadosti o niečo dlhšie ako pri automatickom schvaľovaní,“ dodáva samospráva.

Online registrácia

Z uvedeného dôvodu mesto odporúča podať žiadosť o parkovaciu kartu čo najskôr, aby nadobudla platnosť k 10. januáru, keď spúšťa reguláciu a kontrolu rezidentského parkovania v prvých troch zónach.

„Po tomto termíne bude možné v daných lokalitách parkovať len s platnou parkovacou kartou alebo po zaplatení hodinovej sadzby v spoplatnenom čase,“ upozorňuje magistrát.

Registráciu je možné vybaviť online, v prípade otázok je k dispozícii infolinka 0800 222 888, ale aj klientske miesta. Tie sa nachádzajú v predajni Dopravného podniku Bratislava na Hodžovom námestí, v Tržnici na Šancovej ulici, na Muchovom námestí v Petržalke, na Cyprichovej ulici a Miestnom úrade Nové Mesto.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie Magistrát hlavného mesta SR Bratislava