Bratislava vyzvala zhotoviteľa Dúbravsko-Karloveskej radiály, aby odstránil nedostatky na stavbe

C1.jpg
Bratislavský magistrát vyzval zhotoviteľa, aby odstránil nedostatky na Dúbravsko-Karloveskej radiále Foto: imhd.sk

Bratislava žiada zhotoviteľa, aby odstránil nedostatky na stavbe Dúbravsko-Karloveskej radiály. Na sociálnej sieti o tom informovalo hlavné mesto a bratislavský primátor Matúš Vallo. „Spolu s naším tímom som absolvoval kontrolný deň na stavbe a jednou z hlavných tém bola bezpečnosť ľudí, ktorí sa v okolí stavby pohybujú,“ povedal primátor.

Občania upozorňujú na nedostatky

Ide napríklad o dočasné priechody pre chodcov, šírku chodníkov, zabezpečenie jám, prípadne ďalších nebezpečných miest, na ktorých môže v dôsledku stavebných prác prísť k úrazu.

„Svojimi podnetmi občania upozorňovali na viaceré problémové miesta a aj počas kontrolného dňa sme identifikovali viacero nedostatkov,“ dodalo mesto, ktoré sa so zhotoviteľom dohodlo na odstránení nedostatkov.

„Zhotoviteľ stavby prisľúbil nápravu a súčasné nedostatky by mali byť odstránené do budúceho týždňa. V prípade pokračujúcich problémov bude mesto zhotoviteľa sankcionovať,“ doplnilo mesto.

Ukončenie stavby v septembri je stále reálne

Ďalšou témou, ktorú hlavné mesto riešilo so zhotoviteľom trate, bol termín ukončenia výstavby.

„Hoci aj túto stavbu poznačila koronakríza a došlo k dočasnému zdržaniu niektorých stavebných procesov, dokončenie prác na trati v pôvodnom septembrovom termíne by zatiaľ nemalo byť ohrozené,“ uviedlo mesto.

„Všetci chceme, aby bola stavba hotová čo najskôr, a chcem byť presvedčený že všetky chyby, ktoré sa vyskytli v prvej a druhej fáze, už budú odstránené a že sme sa poučili,“ povedal Vallo a doplnil, že mesto si uvedomuje svoje nedostatky pri tak rozsiahlej stavbe a apeluje na zhotoviteľa, aby boli čo najskôr odstránené a výsledkom bola kvalitná stavba v primeranom čase.

Realizuje sa najnáročnejšia etapa

Poslednú a zároveň najkomplikovanejšiu etapu rekonštrukcie trate, od tunela po Molecovu, spustilo mesto 2. mája a sú s ňou spojené viaceré dopravné obmedzenia vrátane kompletnej výluky električkovej dopravy.

Modernizácia Dúbravsko-Karloveskej radiály je financovaná zo zdrojov EÚ prostredníctvom Operačného programu Integrovaná infraštruktúra.

„Rekonštrukcia električkovej radiály, s ktorou mesto začalo v júni minulého roka, je nevyhnutná. Ak by sa k nej nepristúpilo, hrozilo by jej kompletné odstavenie,“ uviedlo mesto.

Obmedzenia by mali trvať do septembra tohto roka, keď bude radiála kompletne zmodernizovaná.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Matúš Vallo