Bratislavské letisko s obrovským prepadom, aj keď august bol tretí najsilnejší mesiac v tomto roku

Letisko M. R. Štefánika
Bratislavské letisko očakáva v letnej sezóne viac letov aj cestujúcich ako vlani. Foto: www.facebook.com

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo v auguste na príletoch a odletoch spolu 48 311 cestujúcich. V porovnaní s augustom minulého roka je to pokles o približne 280-tisíc cestujúcich, respektíve o 85 percent. Po januári a februári bol august na letisku z hľadiska počtu vybavených cestujúcich tretím najsilnejším mesiacom v roku.

Vlani bolo už viac ako milión cestujúcich

V porovnaní s júlom 2020, v ktorom letisko odbavilo 16 604 cestujúcich, vzrástol počet cestujúcich v auguste trojnásobne.

„Avšak zatiaľ čo minulý rok sme po skončení letných prázdnin evidovali už viac ako 1,25 milióna cestujúcich, tento rok ich je len necelých 358-tisíc,” zhodnotil generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika Jozef Pojedinec.

Najviac cestujúcich smerovalo do Londýna

V auguste uskutočnili dopravcovia na letisku v Bratislave spolu 1788 letov, o 46 percent menej ako minulý rok v auguste. Najviac cestujúcich smerovalo v auguste z Bratislavy do Londýna a späť. Nasledoval Dublin a na treťom mieste sa umiestnila jedna z mála realizovaných charterových destinácií Rodos.

Takmer 80 percent cestujúcich cestovalo v auguste z/do Bratislavy na pravidelných linkách, charterová doprava dosiahla iba deväť percent z minuloročného objemu. Najviac cestujúcich v mesiaci august prepravil z Bratislavy a do nej dopravca Ryanair, nasledoval Wizz Air a AirExplore.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Pojedinec
Firmy a inštitúcie AirexploreLetisko M. R. ŠtefánikaRyanairWizz Air