Bratislavu čakajú od pondelka dopravné obmedzenia pre výstavbu D4 a R7

Prístavný most na diaľnici D1 v Bratislave. Foto: SITA/Jozef Jakubčo.

Čiastočná uzávera zjazdovej vetvy diaľnice D1 na úseku v smere Prístavný most – Bajkalská ulica v dĺžke zhruba tristo metrov bude trvať od 14. do 31. januára.

V Bratislave budú od pondelka 14. januára dopravné obmedzenia v súvislosti s výstavbou obchvatu hlavného mesta na diaľnici D4 a priľahlej rýchlostnej cesty R7 v rámci PPP projektu. Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) informovala o čiastočnej uzávere zjazdovej vetvy diaľnice D1 na úseku v smere Prístavný most – Bajkalská ulica v dĺžke zhruba tristo metrov.

„Obmedzenie sa týka obdobia od 14. januára (pondelok) do 31.januára (štvrtok). Trasa obchádzky nie je potrebná. Doprava bude vedená vo voľnom jazdnom pruhu,“ uviedla hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Obmedzenie aj na nájazde na Bajkalskej ulici

Zhotoviteľ projektu spoločnosť D4R7 Construction, s. r. o., na svojom portáli zároveň informuje, že od 14. januára začína čiastočná uzávera zjazdu z D1 v smere Petržalka – Bratislava, centrum z dôvodu preložky horúcovodu. „Zároveň bude uzavretý jeden jazdný pruh na nájazde na Bajkalskej ulici na kruhový objazd (križovatka Prievoz) v smere od Podunajských Biskupíc,“ oznámil zhotoviteľ.

Bratislavu čakajú od pondelka dopravné obmedzenia pre výstavbu D4 a R7
Ilustračné foto: facebook.com.
Uzávera na D4 v križovatke Jarovce

Od začiatku tohto týždňa bude taktiež čiastočná uzávera D4 v križovatke Jarovce v smere z Rakúska. „Čiastočnú uzávierku si vyžiadala výstavba nového diaľničného mosta v tomto úseku,“ uviedla spoločnosť D4R7 Construction.

Viac informácií o obmedzeniach súvisiacich s výstavbou D4 a R7 môžu motoristi získať na stránke koncesionára projektu Zero Bypass Limited a hlavného zhotoviteľa stavby D4R7 Construction (www.d4r7.com).

Fotka Martin Chren - starosta Ružinova.
Zdroj: starosta Ružinova Martin Chren (facebook.com).
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom