Brezno chce vybudovať ucelenú sieť cyklotrás

Cyklotrasa.jpg
Foto: Pixabay.com

Okrem schválenej cyklotrasy z Brezna do Valaskej pripravuje samospráva cyklotrasu z Brezna do Mýta pod Ďumbierom a ďalších šesť kilometrov cyklotrás

Strategické budovanie ucelenej siete cyklotrás si kladie za cieľ samospráva mesta Brezno. V tejto oblasti ekologických dopravných riešení a v podpore turizmu môžu metropolu Horehronia výrazne posunúť prostriedky z externých zdrojov.

Mesto plánuje podporiť nemotorovú dopravu v regióne aj projektom Cyklotrasa Brezno – Valaská. Ten nedávno prešiel schvaľovacím procesom riadiaceho orgánu.

Takmer deväťkilometrový úsek povedie zo železničnej stanice v Brezne smerom do centra mesta. Rovnako aj na západ k hlavnému hospodárskemu uzlu Horehronia Železiarňam Podbrezová.

Aktivitami projektu sa jednoznačne zvýši bezpečnosť cyklistov v rámci verejnej dopravy, prispeje sa k ochrane životného prostredia a k akceptácii cyklistickej dopravy ako plnohodnotného druhu prepravy do práce,“ uviedol primátor Brezna Tomáš Abel.

Pripravujú ďalšie projekty

Vo fáze prípravy projektovej dokumentácie je zároveň ďalší projekt Cyklotrasa Brezno – Mýto pod Ďumbierom.

Brezno sa tento rok uchádza aj o ďalšie finančné prostriedky na realizáciu viac ako šiestich kilometrov cyklotrás spájajúcich centrum mesta so sídliskom Mazorníkovo, priemyselnou zónou bývalej Mostárne a podbrezovskými železiarňami.

Vo finále by tak mala vzniknúť ucelená cyklistická infraštruktúra zaujímavá nielen pre zamestnancov jednotlivých podnikov, ale aj návštevníkov Brezna.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom