British Airways a ďalšie aerolinky rušia lety do Číny, dôvodom je nový koronavírus

British Airways
Foto: ilustarčné, SITA/AP.

Britské aerolinky British Airways a ázijské nízkonákladovky Lion Air a Seoul Air rušia pre obavy z nového koronavírusu všetky lety do Číny. Britská vláda zároveň varovala pred zbytočným cestovaním do tejto krajiny z dôvodu smrtiacej epidémie.

Prepravca British Airways v stredu uviedol, že okamžite pozastavuje všetky lety na letiská v pevninovej Číne po tom, ako britská vláda pre šírenie vírusu varovala pred cestovaním do krajiny. Spoločnosť British Airways toto rozhodnutie prijala deň po tom, ako britský rezort zahraničia aktualizoval svoje odporúčania v súvislosti s cestovaním do Číny a uviedol, že okrem Honkongu a Macaa neodporúča „nijaké cestovanie, ak nie je nevyhnutné“.

Celkový dopyt po cestovaní do Číny po prepuknutí ochorenia výrazne klesol, počet letov preto znižujú aj ďalšie letecké spoločnosti, medzi nimi Finnair, Cathay Pacific a Jetstar Asia.

Nový koronavírus sa začal šíriť z čínskeho mesta Wu-chan. V Číne si vyžiadal už 132 mŕtvych a vyše 6 000 nakazených doma i vo svete. V snahe zabrániť šíreniu vírusu Čína odrezala od sveta Wu-chan a 16 ďalších miest s desiatkami miliónov obyvateľov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie British AirwaysCathay PacificFinnairJetstar AsiaLion AirSeoul Air