Cena za dokumentácie a dozor pre rozšírenie D1 vzrástla

Ilutračné foto: SITA/Radoslav Maťaš.

Dokumentácie na stavebné povolenie a ponuku, oznámenie o zmene navrhovanej činnosti a autorský dozor pre rozšírenie diaľnice D1 Bratislava – Senec na šesť pruhov stoja 4,92 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Pôvodná zmluvná cena za poskytovanie uvedených služieb od augusta 2014 do konca roka 2022 bola 3,48 mil. eur bez dane.

Cena za dokumentácie na stavebné povolenie a ponuku, oznámenie o zmene navrhovanej činnosti a autorský dozor pre rozšírenie diaľnice D1 Bratislava – Senec na šesť pruhov sa zvýšila na 4,92 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (5,9 mil. eur vrátane dane). Pôvodná zmluvná cena za poskytovanie uvedených služieb od augusta 2014 do konca roka 2022 bola 3,48 mil. eur bez dane (4,18 mil. eur s daňou). Vyplýva to z oznámenia Národnej diaľničnej spoločnosti, a. s. (NDS) o úprave zákazky počas jej trvania.

Dôvodom úpravy ceny na základe uzatvorenia dodatku č. 2 k zmluve s dodávateľom sú podľa NDS zmeny ceny vzhľadom na skutočne realizované práce, či zmena termínu odovzdania dokumentácie na stavebné povolenie. Tento termín sa zmenil z dôvodu komplikácií pri odsúhlasovaní a získavaní stanoviska pre určenie dopravného značenia a dopravného zariadenia s Prezídiom Policajného zboru.

Ďalšími dôvodmi je zmena termínu odovzdania častí zákazky pre komplikácie na katastrálnom úrade okresných úradov Senec a Bratislava a komplikácie pri rokovaniach a odsúhlasovaniach návrhu technického riešenia objektov v správe spoločnosti Slovnaft. Tieto zmeny majú za následok najmä tretie strany, ktorých konanie nie je možné zo strany zhotoviteľa a objednávateľa ovplyvniť.

NDS pridelila zákazku v auguste 2014 skupine dodávateľov v zložení Amberg Engineering Slovakia, s. r. o. (vedúci člen), Alfa 04, a. s., Valbek, s. r. o. a Geoconsult, spol. s r. o. za pôvodnú zmluvnú cenu 3,48 mil. eur bez dane. Všetky tieto firmy majú sídlo v Bratislave. Podiel subdodávok by mal dosiahnuť 21,35 %. Skupina dodávateľov získala zákazku vo verejnej súťaži spomedzi ponúk troch uchádzačov, predpokladaná cena predstavovala 4 mil. eur bez dane.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NDS Národná diaľničná spoločnosť