Cestu v Oravskom Podzámku opraví spoločnosť SMS

Najvhodnejšie riešenie trasy ciest prvej triedy I/51 a I/76 v Nitrianskom samosprávnom kraji navrhne štúdia realizovateľnosti. Ilustračné foto: pixabay.com.

Slovenská správa ciest vynaloží na sanáciu zosuvu na ceste prvej triedy I/78 v Oravskom Podzámku 1,18 mil. eur vrátane dane z pridanej hodnoty. Za zhotoviteľa prác vybrala banskobystrickú spoločnosť SMS cez priame rokovacie konanie.

Slovenská správa ciest (SSC) vynaloží na sanáciu zosuvu na ceste prvej triedy I/78 v Oravskom Podzámku 982,54 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty (1,18 mil. eur vrátane dane). Za zhotoviteľa prác na odstránenie havarijného stavu cesty v dĺžke sto metrov, vrátane projektovej dokumentácie, vybrala spoločnosť SMS, a. s., z Banskej Bystrice spomedzi ponúk štyroch uchádzačov.

Ako vyplýva z výsledku verejného obstarávania, cestári použili pri zadaní zákazky priame rokovacie konanie, čo zdôvodnili mimoriadnou udalosťou a vzniknutou časovou tiesňou. Pôvodná odhadovaná cena prác predstavovala 987,8 tis. eur bez dane.

Havarijný stav na ceste má byť odstránený do konca júla

Banskobystrická firma má na základe zmluvy o dielo zrealizovať sanáciu zosuvu do 31. júla tohto roku. Ďalšie tri ponuky predložili spoločnosti R. U., s. r. o., Hlohovec (985 tis. eur bez dane), TetraStav, s. r. o., Ružomberok (1,052 mil. eur) a Strabag, s. r. o., Bratislava (1,092 mil. eur).

Slovenská správa ciest je samostatná rozpočtová organizácia zriadená ministerstvom dopravy k 1. januáru 1996. Spravuje cesty prvej triedy a vykonáva pre ne investičnú činnosť. Generálne riaditeľstvo SSC je v Bratislave, štyri regionálne organizačné zložky majú zastúpenie v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici a Košiciach.

nvestičná výstavba a správa ciest (IVSC) Bratislava má na starosti cesty prvej triedy v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji, IVSC Žilina v Žilinskom a Trenčianskom kraji, IVSC Banská Bystrica v Banskobystrickom kraji a IVSC Košice v Košickom a Prešovskom kraji.

Spoločnosť SMS, a. s., bola založená v marci 1997 a v obchodnom registri je zapísaná od septembra toho istého roku. Súčasné meno má od apríla 2016, predtým fungovala pod názvom Stavby mostov Slovakia. SMS má základné imanie 534,52 tis. eur, vykonáva dopravné, vodohospodárske a ekologické, ako aj pozemné stavby a je dcérskou firmou českej spoločnosti SMS CZ, a. s., Praha. Skupina SMS spolu s inými firmami je súčasťou francúzskej spoločnosti Vinci Construction.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SSC Slovenská správa ciest