Diaľničiari chcú opraviť vozovky diaľnic na Kysuciach a v Turci za 1,3 milióna eur

Diaľnice
Diaľnica D3 Svrčinovec - Skalité. Foto: SITA/Martin Medňanský.

Pôjde o opravy vozoviek diaľnic v pôsobnosti stredísk správy a údržby Čadca a Martin počas štyroch rokov. 

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) plánuje vynaložiť na opravy vozoviek diaľnic v pôsobnosti stredísk správy a údržby Čadca a Martin za štyri roky predbežne 1,1 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (1,32 mil. eur vrátane DPH).

Pôjde o veľkoplošné aj lokálne opravy krytu vozovky technológiou hutnených asfaltových zmesí. Cieľom je podľa diaľničiarov zlepšenie prevádzkovej spôsobilosti krytu a predĺženie životnosti zabránením vplyvu porúch na nižšie položené vrstvy vozovky.

NDS už vyhlásila príslušnú výzvu na predkladanie ponúk s tým, že uzavrie rámcovú dohodu s jediným uchádzačom. Ako vyplýva z informácií zverejnených v utorok vo Vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, lehota na predkladanie a otváranie ponúk je 5. apríla, platiť musia minimálne do 31. decembra 2019.

D3 Žilina, Strážov - Žilina, Brodno.
Úsek D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno. Foto: ndsas.sk.
Referencie uchádzačov

„Podmienkou účasti je objem prác realizovaných za posledných päť rokov, ktoré sa rátajú spätne odo dňa vyhlásenia verejného obstarávania v celkovom objeme minimálne 6 000 ton, resp. 50 000 m2 (asfaltových zmesí). Do tohto množstva sa budú započítavať len objednávateľom potvrdené zmluvy,“ uviedla NDS v oznámení o vyhlásení výzvy na predkladanie ponúk.

Uchádzači majú uviesť iba zmluvy, na základe ktorých zabudovali minimálne 1 200 ton, resp. 10 000 štvorcových metrov hutnených asfaltových zmesí.

Tunel Bôrik
Foto: SITA/Gabriel Lipták.

Práce v tuneli Bôrik

NDS chce zároveň obnoviť sekundárnu ochranu betónu ostenia tunela Bôrik na úseku diaľnice D1 Mengusovce – Jánovce. Predpokladá za to počas štyroch rokov uhradiť 600 tis. eur bez DPH (720 tis. eur s DPH).

Ako vyplýva z výzvy na predkladanie ponúk, cieľom prác je odstránenie narušených povrchových častí, spomalenie ďalšej degradácie, zabezpečenie protikoróznej ochrany výstuže, ako aj predĺženie životnosti a obnovenie estetického vzhľadu ostenia.

Termín na predkladanie a otváranie ponúk je 2. apríla, minimálna lehota ich viazanosti je do konca tohto roka. Diaľničiari na základe výsledku verejného obstarávania uzavrú rámcovú dohodu s jediným uchádzačom.

Uchádzači musia predložiť zoznam stavebných prác za predošlých päť rokov od vyhlásenia verejného obstarávania vykonaných v celkovom objeme najmenej 5 000 štvorcových metrov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NDS Národná diaľničná spoločnosť