Minister Doležal začal s očistou v štátnych podnikoch, o miesto prišiel aj riaditeľ diaľničiarov

Generálny riaditeľ NDS Ján Ďurišin na stavbe križovatky Triblavina. Foto: NasaDoprava.sk/Martin Benko.
  • aktualizované 7. apríla, 16:34

Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (Sme rodina) odvolal generálneho riaditeľa Národnej diaľničnej spoločnosti, a. s. (NDS) Jána Ďurišina aj predstavenstvo spoločnosti.

„Minister sa mu osobne poďakoval za jeho prácu pre rezort,“ informoval v utorok agentúru SITA poradca ministra dopravy pre strategickú a krízovú komunikáciu a hovorca ministerstva dopravy Ivan Rudolf.

„Dôvodom bola jasná predstava ministra Andreja Doležala vniesť do spoločnosti svieži vietor, ako aj očakávanie vyššieho výkonu nového manažmentu, pri zachovaní odbornosti a profesionality,“ odvetil na doplňujúcu otázku Rudolf. Jednou z hlavných úloh je podľa neho aj zlepšenie a zefektívnenie komunikácie medzi NDS a ministerstvom.

NDS už má nového šéfa

Minister dopravy zároveň vymenoval nového generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva NDS Juraja Tlapu.

„Tlapa je dlhoročným a rešpektovaným odborníkom v oblasti strategickej infraštruktúry. V minulosti pôsobil vo Vodohospodárskych stavbách – ekologický podnik, a. s., ako predseda predstavenstva a obchodný riaditeľ,“ dodal Rudolf.

„Kritériom pre výber bola odbornosť, skúsenosti, ale aj dôvera. Minister dopravy Andrej Doležal si je plne vedomý, že touto nomináciou zároveň nesie zodpovednosť spolu s novovymenovaným generálnym riaditeľom,“ doplnil Rudolf.

Skončil aj riaditeľ pre letectvo

Minister dopravy už v pondelok odvolal riaditeľa štátneho podniku Letové prevádzkové služby Slovenskej republiky (LPS) Blažeja Zaujeca. Podnik dočasne povedie doterajší vedúci odboru letových postupov Rastislav Primus.

„Do troch mesiacov bude v súvislosti s obsadením funkcie vyhlásené riadne výberové konanie,“ informoval Rudolf bez ďalších podrobností. Zaujec bol na čele LPS od februára 2017.

„Dôvodom vymenovania nového vedenia LPS je snaha ozdraviť vzťahy vo vnútri spoločnosti a zdynamizovať chod štátneho podniku,“ uviedol Rudolf.

Viac o téme koronavírus

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DoležalBlažej Zaujec
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRNDS Národná diaľničná spoločnosť