Autodopravcovia a odťahové služby opäť zvažujú protesty, pre vládu majú jasný odkaz

PROTEST: Autodopravcov za zníženie ceny PHM
Kamión dočasne blokuje prejazd na Rožňavskej ulici v Bratislave počas protestu Únie autodopravcov Slovenska (UNAS), Bratislava, 14. február 2022. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) a Asociácia Žltý Anjel assistance 24 po letných prázdninách zvážia možnosť ďalších protestov. A to v prípade, ak vláda a kompetentné ministerstvá neprídu s okamžitým riešením zlej situácie v cestnej doprave.

Telefonáty od dopravcov

Obe organizácie o tom informovali v pondelok s tým, že doprava ide dole vodou, pričom očakávajú, že koncom augusta sa kríza v tomto odvetví značne prehĺbi.

Ako v spoločnom stanovisku uviedli predseda UNAS Stanislav Skala a prezident uvedenej asociácie odťahových služieb Marián Ürge, v poslednom období majú denne telefonáty od dopravcov s výzvou „poďme niečo robiť a štrajkovať“.

Politici zatvárajú oči

Situácia v doprave je podľa nich už tak kritická, že hrozí jej totálny kolaps.

„Peniaze majú ísť na zelenú ekonomiku a preto sa pýtame, prečo sekcia doprava nemá žiadnu výzvu na nákup ekologických vozidiel z plánu obnovy tak, ako to majú všetky krajiny v EÚ. Tento politický boj o EÚ fondy a vydieranie sa medzi sebou je len súboj, kto utrhne najväčší koláč z týchto financií a ako nakŕmia svojich oligarchov,“ upozornili Skala a Ürge.

Politici podľa nich zatvárajú oči pred problémom, aby ekonomika lepšie fungovala pre malé a stredné podnikanie. „Neustále neriešenie problémov mýta, pohonných látok, cestnej dane pre dopravcov je veľmi znepokojujúce pre dopravu,“ dodali.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Stanislav Skála
Firmy a inštitúcie Asociácia Žltý Anjel Asistance24UNAS Únia autodopravcov Slovenska