Dopravná situácia v Krasňanoch by sa mala zlepšiť, magistrát začne od marca s opravou cesty i chodníkov

oprava cesty, rekonštrukcia, cestári
Foto: ilustračné, Getty images

Bratislava začne od marca s úpravami, ktoré majú zlepšiť dopravnú situáciu v Krasňanoch, patriacich pod mestskú časť Rača. Mesto o tom informuje na sociálnej sieti.

„V Krasňanoch pripravujeme od 1. marca zmeny, ktoré postupne prinesú pokojnejšiu dopravu, bezpečnejšie ulice pre peších a cyklistov, ale aj zlepšenie parkovania,“ dodalo mesto s tým, že jednou z oblastí, ktoré sú pre mesto dlhodobo výzvou je aj koordinácia rozkopávok a obmedzení.

Oprava potrubia aj ďalšie rekonštrukcie

„Keď sme od Bratislavskej vodárenskej spoločnosti dostali informáciu o plánovanej oprave potrubia na Kadnárovej ulici, rozhodli sme sa využiť túto opravu a s ňou súvisiace obmedzenia na rekonštrukciu vozovky a chodníkov v opravovanom úseku,“ vysvetlilo mesto.

Oprava potrubia, vozovky a chodníkov začne 1. marca a potrvá približne dva mesiace. Na náhradné parkovanie budú môcť obyvatelia dočasne využívať priestor nástupnej a výstupnej zastávky linky 75 na križovatke Vrbenského – Jozefa Hagaru, ako aj jeden pruh vozovky na Kadnárovej v smere na Peknú cestu. Po ukončení prác sa obnoví pôvodná organizácia dopravy na Kadnárovej ulici.

„Zároveň sme sa spolu s mestskou časťou Rača rozhodli využiť túto príležitosť aj na zavedenie viacerých trvalých zmien, ktoré sa mali realizovať v blízkej dobe s cieľom zlepšiť dopravu v Krasňanoch,“ podotkol magistrát.

V Krasňanoch sa udejú viaceré zmeny

Medzi plánované zmeny patrí upokojenie dopravy a snaha znížiť tranzitnú dopravu cez Krasňany, bezpečnejšie ulice pre peších a cyklistov, lepšie parkovanie, či zavedenie mestskej hromadnej dopravy k Horárni Krasňany.

Všetky informácie k zmenám a obmedzeniam od 1. marca je možné nájsť na adrese bratislava.sk/sk/krasnany.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom