Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
|||
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračné foto: dpmk.sk.
6. 12. 2017 15:00 Železničná doprava od NasaDoprava.skSITA

Dopravný podnik mesta Košice vyhlásil tender na nákup 45 nízkopodlažných autobusov

Predpokladaná cena za dodávku nových autobusov je 13,76 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty, ide o tridsať autobusov s dĺžkou osemnásť metrov a pätnásť autobusov s dĺžkou dvanásť metrov. DPMK zároveň vyhlásil súťaž na modernizáciu vybavovacieho systému v autobusoch predbežne za 2,2 mil. eur bez DPH.

BRATISLAVA 6. decembra (SITA) – Dopravný podnik mesta Košice, a. s. (DPMK) chce nakúpiť 45 nových vysokoenvironmentálnych celonízkopodlažných autobusov pre mestskú hromadnú dopravu (MHD). Za štyri roky predpokladá na to vynaložiť predbežne 13,76 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (16,51 mil. eur vrátane DPH).

Ako vyplýva z vyhlásenej verejnej súťaže, zákazka je rozdelená na dve časti – na dodanie tridsiatich trojnápravových autobusov s dĺžkou osemnásť metrov za predpokladanú cenu 10,16 mil. eur a pätnástich dvojnápravových autobusov s dĺžkou dvanásť metrov predbežne za 3,61 mil. eur bez DPH.

Dopravný podnik chce na nákup autobusov využiť aj peniaze EÚ. Foto: dpmk.sk.

Na nákup autobusov chcú využiť aj peniaze EÚ

Dodávku autobusov plánuje košický dopravný podnik financovať z vlastných prostriedkov, úverov, zo štátneho rozpočtu, prípadne zo zdrojov Európskej únie cez Integrovaný regionálny operačný program (IROP), a to v rámci prioritnej osi Bezpečná a ekologická doprava v regiónoch.

Uchádzači môžu predkladať ponuky do 10. januára, pričom platiť musia minimálne do 31. mája budúceho roka. Plánované je použitie elektronickej aukcie. Pri vyhodnotení ponúk má celková cena bez DPH relatívnu váhu 98 bodov, prevádzkové náklady na spotrebu energie počas životnosti vozidiel a na emisie oxidu uhličitého (CO2), oxidov dusíka (NOx), bezmetánových uhľovodíkov (NMHC) a tuhých častíc po jednom bode.

Uchádzači majú predložiť zoznam dodávok autobusov za predchádzajúce tri roky od vyhlásenia verejného obstarávania v hodnote minimálne 1,5 mil. eur bez DPH.

Ilustračné foto: dpmk.sk.

Modernizácia vybavovacieho systému v autobusoch

DPMK zároveň vyhlásil verejnú súťaž na modernizáciu vybavovacieho systému v autobusoch MHD. Predpokladaná cena tejto zákazky na tri roky je 2,18 mil. eur bez DPH (2,62 mil. eur s DPH). Podnik chce nakúpiť 750 čítačiek s označovačom cestovných lístkov a 350 čítačiek s tlačiarňou a platbou debetnou aj kreditnou kartou (EMV platba – Europay/MasterCard/VISA).

Zariadenia musia byť kompatibilné so súčasným systémom

„Predmetom zákazky je dodávka zariadení pre samoobslužný výdaj elektronických cestovných lístkov v autobusoch MHD, zvyčajne označované ako čítačky cestovných lístkov. Zariadenie bude slúžiť na označenie skôr zakúpených papierových lístkov, zakupovanie cestovných lístkov z kreditu na BČK (bezkontaktná čipová karta) a pre overenie platnosti skôr zakúpených elektronických lístkov, napríklad pri prestupe,“ oznámil DPMK. Dodané zariadenia musia byť plne kompatibilné s existujúcim vybavovacím systémom.

Aj túto zákazku chce DPMK financovať z vlastných prostriedkov, úverov, zo štátneho rozpočtu, prípadne zo zdrojov IROP. Lehota na predkladanie ponúk je 10. januára 2018, dodávateľ má vzísť tiež z následnej elektronickej aukcie. Obe verejné obstarávania pre dopravný podnik zabezpečuje spoločnosť EkoAuris PLUS, s. r. o., Prešov.

Odporúčané články

Brusel preplatí modernizáciu železnice medzi Púchovom a Považskou Teplou, pribudnú aj nové tunely Cyklisti bez prilby aj mladší vodiči nákladiakov, schválili viacero zmien v cestnej premávke

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Násilný akt vojsk Varšavskej zmluvy treba odsúdiť, vyhlásil Danko počas výročia augusta 1968 Foto: Prezidentka Čaputová si uctila obete Berlínskeho múru, stretla sa aj s prezidentom Nemecka Minimálna mzda by mala tvoriť 60 percent priemerného zárobku, Smer-SD predloží návrh zákona August 1968: Rusi nás dostali za necelých 10 hodín (komentár) Politologička Soňa Szomolányi: Smer-SD bude stále najsilnejší, pretože jadro je neotrasiteľné vo svojej viere vo Fica Slovenské tenistky zabojujú o finálový turnaj Pohára federácie na domácej pôde proti Britkám

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X