Dopravný podnik mesta Žiliny chce zabezpečiť informatizáciu mestskej dopravy

||
Dopravný podnik mesta Žiliny plánuje za dvanásť mesiacov nakúpiť komponenty na zabezpečenie informatizácie mestskej hromadnej dopravy. Foto: dpmz.sk.

Investíciu s predpokladanou hodnotou 2,79 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty chce podnik financovať s využitím peňazí EÚ cez Integrovaný regionálny operačný program, z prostriedkov štátneho rozpočtu a tiež z vlastných zdrojov.

BRATISLAVA 19. februára (SITA) – Dopravný podnik mesta Žiliny, s. r. o. (DPMŽ) plánuje za dvanásť mesiacov nakúpiť komponenty na zabezpečenie informatizácie mestskej hromadnej dopravy. Investíciu s predpokladanou hodnotou 2,79 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (3,35 mil. eur vrátane DPH) chce financovať s využitím peňazí Európskej únie cez Integrovaný regionálny operačný program na roky 2014 – 2020, z prostriedkov štátneho rozpočtu a tiež z vlastných zdrojov. Vyplýva to z vyhlásenej verejnej súťaže zverejnenej v pondelok vo Vestníku verejného obstarávania.

Foto: SITA/Milo Fabian.

Potrebný celkový obrat za tri roky aspoň 5,6 milióna eur

„Dodaním tovaru, jeho inštaláciou a uvedením do prevádzky bude realizovaná modernizácia vozidlového a komunikačného systému, modernizácia dispečerského riadenia, elektronických zastávkových informačných panelov, zavedenie internetového predaja cestovných lístkov, zavedenie platby bankovou kartou,“ informoval DPMŽ.

Lehota na predkladanie ponúk je 23. marca, otvárať sa majú 26. marca a platiť musia minimálne do 31. augusta tohto roka. Požadovaný celkový obrat uchádzačov za predchádzajúce tri roky je minimálne 5,6 mil. eur a dosiahnutý celkový objem dodávok tovaru, vrátane zariadení tarifno-informačných systémov pri prevádzkovaní verejnej osobnej dopravy, v uvedenom období musí predstavovať najmenej 2 mil. eur bez DPH.

Dopravný podnik mesta Žiliny chce zabezpečiť informatizáciu mestskej dopravy
Foto: dpmz.sk.

Mestská doprava na dvoch desiatkach liniek autobusov a trolejbusov

Dopravný podnik mesta Žiliny, s. r. o., bol založený v júli 1996 a v Obchodnom registri SR je zapísaný od 1. augusta toho istého roku. V spoločnosti má stopercentný podiel mesto Žilina. Dopravný podnik podľa vlastného portálu prevádzkuje mestskú hromadnú dopravu na ôsmich trolejbusových a trinástich autobusových linkách, ako aj autobusovú prepravu pre zamestnancov niektorých spoločností v Tepličke nad Váhom. V závere roku 2017 mala spoločnosť 270 zamestnancov.

Mestskú hromadnú dopravu začal vykonávať pôvodne Dopravný komunálny podnik Žilina koncom októbra 1949. Ako jediný dopravný podnik na Slovensku neskôr zabezpečoval aj lodnú dopravu na Oravskej priehrade loďou Žilina. Podnik má súčasný názov od konca júna 1953. Od roku 1963 bol ako všetky vtedajšie podniky, ktoré nemali elektrickú trakciu, začlenený do systému ČSAD. Dopravný podnik obnovil mestskú hromadnú dopravu v Žiline v novembri 1993.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom