Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
||
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Dopravný podnik mesta Žiliny plánuje za dvanásť mesiacov nakúpiť komponenty na zabezpečenie informatizácie mestskej hromadnej dopravy. Foto: dpmz.sk.
19. 02. 2018 17:36 Ostatné od NasaDoprava.skSITA

Dopravný podnik mesta Žiliny chce zabezpečiť informatizáciu mestskej dopravy

Investíciu s predpokladanou hodnotou 2,79 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty chce podnik financovať s využitím peňazí EÚ cez Integrovaný regionálny operačný program, z prostriedkov štátneho rozpočtu a tiež z vlastných zdrojov.

BRATISLAVA 19. februára (SITA) – Dopravný podnik mesta Žiliny, s. r. o. (DPMŽ) plánuje za dvanásť mesiacov nakúpiť komponenty na zabezpečenie informatizácie mestskej hromadnej dopravy. Investíciu s predpokladanou hodnotou 2,79 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (3,35 mil. eur vrátane DPH) chce financovať s využitím peňazí Európskej únie cez Integrovaný regionálny operačný program na roky 2014 – 2020, z prostriedkov štátneho rozpočtu a tiež z vlastných zdrojov. Vyplýva to z vyhlásenej verejnej súťaže zverejnenej v pondelok vo Vestníku verejného obstarávania.

Foto: SITA/Milo Fabian.

Potrebný celkový obrat za tri roky aspoň 5,6 milióna eur

„Dodaním tovaru, jeho inštaláciou a uvedením do prevádzky bude realizovaná modernizácia vozidlového a komunikačného systému, modernizácia dispečerského riadenia, elektronických zastávkových informačných panelov, zavedenie internetového predaja cestovných lístkov, zavedenie platby bankovou kartou,“ informoval DPMŽ.

Lehota na predkladanie ponúk je 23. marca, otvárať sa majú 26. marca a platiť musia minimálne do 31. augusta tohto roka. Požadovaný celkový obrat uchádzačov za predchádzajúce tri roky je minimálne 5,6 mil. eur a dosiahnutý celkový objem dodávok tovaru, vrátane zariadení tarifno-informačných systémov pri prevádzkovaní verejnej osobnej dopravy, v uvedenom období musí predstavovať najmenej 2 mil. eur bez DPH.

Foto: dpmz.sk.

Mestská doprava na dvoch desiatkach liniek autobusov a trolejbusov

Dopravný podnik mesta Žiliny, s. r. o., bol založený v júli 1996 a v Obchodnom registri SR je zapísaný od 1. augusta toho istého roku. V spoločnosti má stopercentný podiel mesto Žilina. Dopravný podnik podľa vlastného portálu prevádzkuje mestskú hromadnú dopravu na ôsmich trolejbusových a trinástich autobusových linkách, ako aj autobusovú prepravu pre zamestnancov niektorých spoločností v Tepličke nad Váhom. V závere roku 2017 mala spoločnosť 270 zamestnancov.

Mestskú hromadnú dopravu začal vykonávať pôvodne Dopravný komunálny podnik Žilina koncom októbra 1949. Ako jediný dopravný podnik na Slovensku neskôr zabezpečoval aj lodnú dopravu na Oravskej priehrade loďou Žilina. Podnik má súčasný názov od konca júna 1953. Od roku 1963 bol ako všetky vtedajšie podniky, ktoré nemali elektrickú trakciu, začlenený do systému ČSAD. Dopravný podnik obnovil mestskú hromadnú dopravu v Žiline v novembri 1993.

Odporúčané články

Prešovská MHD bude mať jedenásť nových vozidiel V Žiline už jazdí 27 nových energeticky úsporných trolejbusov

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Aktualizované: Štyroch turistov v poľských Tatrách zabili blesky, bolo medzi nimi aj dieťa Objednávka vraždy Žilinku bola priorita, ale zomrieť mala údajne aj jeho žena a deti Spolupráca Smeru-SD, SNS a Mostu-Híd sa po vypršaní koaličnej dohody nekončí, vyhlásil Fico Obchodná ulica v Bratislave bude bezpečnejšia, primátor Vallo otvoril novú policajnú stanicu K bodnutému mužovi v Hlohovci privolali policajtov, ale počas prevozu do nemocnice zomrel Foto: Agresívneho vodiča museli spacifikovať policajti, na urgente mal podstúpiť krvné testy Húfnice Zuzana 2 pomôžu slovenskej armáde aj priemyslu, hovorí Martin Dušanič z SOPK (rozhovor)

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X