Dopravný podnik posilní spoje z Dúbravky a sľubuje aj zlepšenie intervalov autobusov X5

Autobus, MHD Bratislava
Foto: ilustračné, www.facebook.com.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) posilní autobusy z bratislavskej mestskej časti Dúbravka. Informoval o tom DPB na sociálnej sieti. Posilové spoje budú premávať v 10-minútových intervaloch medzi Dúbravkou a Patrónkou.

Dôvodom tohto rozhodnutia sú podnety Dúbravčanov, ktorí pre rekonštrukciu električkovej trate prestúpili do autobusov 83 a 84, ktoré v poslednom čase kapacitne nezvládajú nápor cestujúcich.

Rovnaké zastávky ako linka 84

Nové posilové spoje budú premávať každé ráno po trase Dúbravka – Patrónka počas najsilnejšej dopravnej špičky, a to od 6:56 do 7:26.

Zastavovať budú na rovnakých zastávkach ako linka 84, a priemerný interval všetkých autobusov z Dúbravky sa tak skráti na 2,5 minúty.

Zlepšenie intervalov autobusov X5

Na Patrónke budú môcť cestujúci prestúpiť na iné autobusové či trolejbusové linky, ktoré smerujú do centra mesta. Z tejto zastávky tiež idú aj expresné regiobusy Slovak Lines na Račianske mýto a bratislavskú autobusovú stanicu.

Keďže Slovak Lines sú súčasťou Integrovaného dopravného systému v Bratislaskom kraji (IDS BK), šoférovi sa stačí preukázať električenkou či cestovným lístkom. Dopravný podnik avizuje aj zlepšenie intervalov autobusov X5, ktoré vozia cestujúcich k električkám do Karlovej Vsi.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom