Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
DPMK - autobusy
Autobus Dopravného podniku mesta Košice. Foto: dpmk.sk.
31. 03. 2019 16:46 Cestná doprava od NasaDoprava.skSITA

Dopravný podnik v Košiciach upraví cestovné poriadky na štyroch linkách autobusov

Od pondelka 1. apríla začne aj s rekonštrukciou ďalších dvoch autobusových zastávok, ktoré si vyžiadajú ich dočasné presunutie.

Dopravný podnik mesta Košice, a. s. (DPMK) pristúpi od pondelka 1. apríla pristúpi Dopravný podnik mesta Košice k niekoľkým zmenám v prevádzke mestskej hromadnej dopravy. Týkať sa budú štyroch liniek.

V súvislosti s rozsiahlou rekonštrukciou autobusových zastávok zase začínajú od pondelka úpravy zastávok Zupková a Stará nemocnica, ktoré budú dočasne presunuté.

Ako agentúru SITA informovala Antónia Dešková z DPMK, z dôvodu požiadavky mestskej časti Ťahanovce bude predĺžená trasa linky 25 o úsek Bruselská – Budapeštianska. Všetky spoje tak budú premávať na predĺženej trase po, resp. od zastávky Budapeštianska pri obchodnom centre Klas.

DPMK - autobusy
Foto: dpmk.sk.

V ústrety požiadavke cestujúcich

Cestovný poriadok sa mení aj na linke 32. Dôvodom zmeny cestovného poriadku je požiadavka mestskej časti Myslava o zlepšenie prestupu medzi linkami 32 a 72. Na linke 23 bude počas pracovných dní posunutý prvý ranný spoj o sedem minút skôr smerom na letisko.

„DPMK tak vychádza v ústrety požiadavke cestujúcich začínajúcich v práci o piatej hodine ráno v priemyselnom parku pri letisku,“ vysvetlila Dešková.

Čiastočne sa upravuje cestovný poriadok na linke 52. Dôvodom zmeny je zlepšenie prestupu medzi linkami R1 a 52 po ukončení pracovných zmien v U. S. Steel, ako aj zrušenie nevyužitých večerných zachádzok k OC Optima po ukončení predajného času v obchodnom centre, keďže posledný spoj premáva o 21:26.

DPMK - autobusy
Foto: dpmk.sk.

Zastávky dočasne premiestnia

Od 1. apríla začne mesto Košice s rekonštrukciou ďalších autobusových zastávok v rámci projektu modernizácie zastávok v meste. Preto bude autobusová zastávka Zupkova na Triede arm. gen. Svobodu v mestskej časti Košice – Dargovských hrdinov dočasne premiestnená v smere na Mier o približne 150 metrov vpred v smere jazdy, pri priechode pre peších z Jaltskej ulice.

V mieste existujúcej zastávky Zupkova ostáva naďalej priechodný podchod pre cestujúcich, ktorí sa potrebujú presunúť na autobusovú zastávku v opačnom smere.

Projekt za takmer milión eur

Autobusová zastávka Stará nemocnica v smere k Domu umenia bude pre linku 12 z Južnej triedy dočasne vytvorená na spevnenej ploche približne 60 metrov pred svetelnou križovatkou Rastislavova – Gemerská.

Pre linky zo zastávky Železníky (15, 16 a 54) bude zastávka presunutá pred vchod Základnej školy Gemerská 2, približne 50 metrov pred svetelnú križovatku,.

Projekt mesta Košice Modernizácia zastávok verejnej dopravy a informačných systémov, ktorý realizuje spoločnosť Eurovia SK, a. s., sa týka celkovo 29 košických autobusových zastávok. Finančné náklady na projekt predstavujú vyše 987-tisíc eur.

K téme

Cyklisti bez prilby aj mladší vodiči nákladiakov, schválili viacero zmien v cestnej premávke Cestovný poriadok vlakov čakajú zmeny

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Politici sa môžu využitím práva na odpoveď aj zosmiešniť, tvrdí Múdry Vyzerá ako opice s červenými zadkami v zoo, povedal komentátor o Serene Williamsovej Dôchodkový automat sa zruší, vek odchodu do penzie bude uvedený priamo v zákone Seniori nebudú od januára platiť koncesionárske poplatky, Danko by ich chcel zrušiť pre všetkých Za slušné Slovensko zvoláva na piatok ľudí na námestia: Kto príde znovu a kto zostane doma? Slovenskí volejbalisti podľahli na ME domácim Belgičanom a pripísali si druhú prehru Jurajovi zvýšili trest za zabitie Henryho v Bratislave, súd vyhovel návrhu prokuratúry

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X