Dopravný podnik v Žiline má nového riaditeľa, od augusta ho povedie Mikuláš Kolesár

Dopravný podnik, Žilina
Dopravnému podniku mesta Žilina bude šéfovať Mikuláš Kolesár. Foto: scontent.fbts3-1.fna.fbcdn.net

Dopravný podnik mesta Žilina (DPMŽ) bude mať nového konateľa. Spomedzi štyroch uchádzačov vo výberovom konaní uspel Mikuláš Kolesár a mestské zastupiteľstvo na utorkovom rokovaní potvrdilo rozhodnutie výberovej komisie.

Žilinská samospráva vyhlásila konkurz na najvyššiu riadiacu funkciu v dopravnom podniku po tom, čo v závere apríla primátor Peter Fiabáne odvolal z konateľského postu Jána Barienčíka. Sedemčlenná komisia vyberala nového konateľa spomedzi štyroch uchádzačov, Mikuláš Kolesár získal pri záverečnom hodnotení 32 z 35 možných bodov.

Ako po potvrdzujúcom verdikte mestského zastupiteľstva skonštatoval žilinský primátor, nový konateľ by mal nastúpiť do dopravného podniku 1. augusta.

„Čaká ho veľa úloh, ktoré si najprv prerokujeme spoločne vo vedení mesta a potom bude predstavený pracovníkom dopravného podniku. V úvodnom období ho čaká zmapovanie fungovania DPMŽ a predpokladám, že po desiatich rokoch to bude väčšia hĺbková analýza, aby nový riaditeľ vedel, v akom stave podnik preberá,“ poznamenal Fiabáne.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján BarienčíkMikuláš KolesárPeter Fiabáne
Firmy a inštitúcie DPMŽ Dopravný podnik mesta ŽilinaŽSK Žilinský samosprávny kraj (VÚC)