EasyJet pre brexit otvára základňu vo Viedni

Britská nízkonákladová letecká spoločnosť easyJet za svoj účtovný rok, ktorý sa skončil 30. septembra, vykázala zisk pred zdanením v sume 408 miliónov libier. Foto: SITA/AP.

Základňu pre Európsku úniu v rakúskom hlavnom meste firma otvorí bez ohľadu na výsledok rokovaní o budúcej dohode o leteckej doprave medzi Veľkou Britániou a EÚ.

LONDÝN 14. júla (SITA, AP) – Britská nízkonákladová letecká spoločnosť easyJet oznámila, že otvára svoju základňu vo Viedni, aby sa pripravila na potenciálne vplyvy brexitu. Spoločnosť v piatok uviedla, že základňu pre Európsku úniu v rakúskom hlavnom meste otvorí „bez ohľadu na výsledok rokovaní o budúcej dohode o leteckej doprave medzi Veľkou Britániou a EÚ“.

Prepravca zvýši počet miest vo Viedni, väčšinu prevádzky zostane v Británii

Nová základňa leteckej firmy easyJet v Európe sa bude rozvíjať popri existujúcich základniach vo Švajčiarsku a vo Veľkej Británii, aby vytvorila „paneurópsku leteckú skupinu“.

EasyJet má už v súčasnosti personál vo Viedni a počet pracovných miest v rakúskom hlavnom meste zvýši. Nebude však do Viedne presúvať nijaké pracovné miesta z Veľkej Británie, kde naďalej bude väčšina prevádzky firmy

Prepravca easyJet uviedol, že nová základňa bude chrániť jeho práva na lietanie v Európe.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie easyJet