Električkové trate v Košiciach zmodernizujú za 78,5 milióna eur

DPMK
Električka Dopravného podniku mesta Košice. Foto: dpmk.sk.

Mesto Košice vybralo za zhotoviteľa modernizácie električkových tratí miestnu spoločnosť Eurovia SK. Tá má stavbu odovzdať najneskôr do 30. septembra 2018. Projekt bude spolufinancovaný z peňazí Európskej únie cez Operačný program Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020.

Modernizácia električkových tratí v Košiciach bude stáť 78,5 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (94,2 mil. eur vrátane dane). Mesto Košice vybralo za zhotoviteľa prác a uzavrelo zmluvu o dielo so spoločnosťou Eurovia SK, a. s. z Košíc.

Vyplýva to z výsledku verejnej súťaže vyhlásenej v decembri minulého roka, pričom predpokladaná cena dvojročnej zákazky bola 88,3 mil. eur bez dane (105,96 mil. eur s daňou). Zhotoviteľ má dielo odovzdať najneskôr do 30. septembra 2018. Projekt bude spolufinancovaný z peňazí Európskej únie cez Operačný program Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020.

Ponuky predložilo šesť uchádzačov, jeden bol vylúčený

Ponuky v tendri predložilo šesť uchádzačov, vylúčená bola spoločnosť Strabag, s. r. o. pre nesplnenie podmienok účasti. Na základe vyhodnotenia ponúk predložila referencie, ktoré neboli rovnaké alebo podobného charakteru ako predmet zákazky.

Otvárali sa tak ponuky piatich uchádzačov. Okrem úspešného predložili ponuku skupina Inžinierske stavby, a. s. Košice a Colas Rail z Maisons – Laffitte (Francúzsko) – 84,82 mil. eur, skupina na čele so spoločnosťou Dúha, a. s., Prešov 85,88 mil. eur, spoločnosť Metrostav, a. s. Praha 88,2 mil. eur a skupina Denys Slovakia, s. r. o., Košice, Willemenstav, s. r. o., Bratislava a Ekostav, a. s., Michalovce 95,48 mil. eur bez dane.

Obnovia vybrané trate električiek, vrátane križovatiek a obratísk

Zmodernizované budú vybrané električkové trate v Košiciach, a to Ulica Moldavská (úsek Krajský súd – kruhový objazd Moldavská), kruhová križovatka Moldavská, Ulica Trieda SNP (križovatka Bardejovská – križovatka Laborecká – obratisko Amfiteáter), Ulica Zimná (križovatka TIP TOP – obratisko Botanická záhrada), obratisko Botanická záhrada, Ulica Komenského (Námestie maratónu mieru – obratisko Havlíčková) a križovatka VSS.

Projekt zahŕňa aj projektové a inžinierske činnosti

Dokumentáciu pre stavebné povolenie v podrobnostiach pre realizáciu stavby spracovala bratislavská spoločnosť Prodex, spol. s r. o. Dielo zahŕňa projektové činnosti, inžiniersku činnosť a organizačnú časť, práce a montáže, vrátane dodávky strojov, zariadení a materiálov, ako aj odskúšanie, uvedenie do prevádzky, zaškolenie prevádzkového personálu a odovzdanie diela.

Verejné obstarávanie na modernizáciu električkových tratí zabezpečovala pre Košice spoločnosť Process Management, s. r. o. z Bratislavy.

Spoločnosť Eurovia SK, a. s. bola založená v apríli 1992. Pod názvom Eurovia – Cesty, a. s. fungovala od júla 2005, po fúzii podnikov Cestné stavby, a. s. Košice a Slov-via, a. s. Poprad. Spoločnosť má súčasné obchodné meno od 16. decembra 2009, eviduje základné imanie 14,217 mil. eur a jej majoritným akcionárom je stavebná skupina Eurovia CS. Stavia na skúsenostiach a technologickom vybavení francúzskej skupiny Eurovia, patriacej do nadnárodného koncesno-stavebného koncernu Vinci.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom