Košice majú nové letecké spojenie s Veľkou Britániou, po linke bol silný dopyt

Ryanair
Foto: ilustračné, SITA/AP.

Letecká spoločnosť Ryanair od nedele lieta na linke Košice – Liverpool. Lety z metropoly východného Slovenska do mesta Beatles sú prevádzkované dvakrát týždenne vždy v stredu a v nedeľu. Na linke je nasadzované lietadlo typu Boeing 737-800 s kapacitou 189 sedadiel.

O spojenie dlho bojovali

Veľmi dlho sme bojovali o spojenie práve s týmto regiónom severozápadného Anglicka, keďže dlhodobo evidujeme silný dopyt po tejto linke. Od dnešného dňa teda, napriek veľmi ťažkým časom, Ryanair spája východné Slovensko s letiskom Johna Lennona v Liverpoole,“ informoval prostredníctvom tlačovej správy Michael Tmej, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice.

Linka do Liverpoolu je v poradí treťou, ktorú Ryanair ponúka s odletom z Košíc. Okrem toho prevádzkuje aj spojenie na letisko Londýn Stansted a spojenie do Prahy, ktoré je však dočasne pozastavené. Pre všetky letecké spoločnosti platia všeobecne platné pravidlá nosenia rúšok počas celej doby letu, dodržiavanie hygieny rúk a odstupov. Odporúčame sledovať podmienky uverejnené na webových stránkach jednotlivých leteckých spoločností a webové stránky letiska Košice.

Počas letov platia špeciálne pravidlá

Po uvoľnení opatrení prijatých na zabránenie šírenia ochorenia COVID-19 už do Košíc lietajú České Aerolínie z Prahy, Austrian Airlines z Viedne, Wizzair z Londýna-Luton a Ryanair z Londýna-Stansted a Prahy. Obnovenie ostatných leteckých spojení Eurowings z Dusseldorfu a LOT Poľské Aerolínie z Varšavy závisí od rozhodnutia jednotlivých leteckých spoločností. Pre všetky letecké spoločnosti platia všeobecne platné pravidlá nosenia rúšok počas celého letu, dodržiavanie hygieny rúk a odstupov.

Ryanair je írska nízkonákladová letecká spoločnosť s hlavným sídlom na letisku v Dubline. Spoločnosť je známa svojou rapídnou expanziou, ktorú dosiahla vďaka deregularizácii leteckého priemyslu v Eúrope v roku 1992, a tiež svojim nízkonákladovým (low-cost) modelom predaja leteniek.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michael Tmej
Firmy a inštitúcie Ryanair