Košice opravia poškodenú vozovku na Hviezdoslavovej ulici, časť ulice na mesiac uzavrú

oprava cesty
Foto: ilustračné, Getty Images

V pondelok 28. júna sa v rámci reklamačného konania začne s opravou poškodenej časti vozovky na Hviezdoslavovej ulici. Rekonštrukcia celého cestného telesa, vrátane štrkového podložia, spôsobí do konca júla úplnú uzávierku tejto ulice, a to od križovatky s Komenského ulicou, až po križovatku s Moyzesovou ulicou. Informoval o tom hovorca mesta Košice Vladimír Fabian.

Motoristi sa musia pripraviť na viaceré dopravné obmedzenia a úplný zákaz prechádzať cez križovatku Hviezdoslavova – Komenského ulica. Z tohto dôvodu nebude nasledujúce štyri týždne možné odbočiť vľavo z Hlavnej na Hviezdoslavovu ulicu. Takisto z východnej strany Hviezdoslavovej ulice bude pri Úrade Košického samosprávneho kraja prikázaný smer doprava na Komenského ulicu. Zároveň z Komenského ulice bude v križovatke so Strojárenskou ulicou prikázaný smer doprava, respektíve doľava, pričom v priamom smere k soche Maratónca bude zákaz vjazdu.

Linky MHD číslo 17, 19, 22, 36 v smere na Moyzesovu, respektíve Zimnú ulicu budú premávať odklonom cez Strojárenskú ulicu. Autobusy číslo 17 a 36 sa potom otočia na kruhovom objazde pri vyústení Zimnej na ulicu Československej armády a takto sa dostanú na Moyzesovu, linky číslo 19 a 22 budú ďalej pokračovať už po svojej pôvodnej trase.

Predpokladaný termín úplnej uzávierky úseku je do stredy 28. júla 2021. Termín presného ukončenia stavebných prác závisí od poveternostných podmienok a technologického postupu. V prípade priaznivého počasia nie je vylúčené, že rekonštrukcia úseku cesty by mohla byť ukončená už za tri týždne.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimír Fabian