Letisko Bratislava vybavilo v septembri vyše 251 tisíc cestujúcich

Letisko Bratislava
Terminál Letiska M. R. Štefánika v Bratislave. Foto: NasaDoprava.sk/Martin Benko

Počet pasažierov na bratislavskom letisku v septembri medziročne vzrástol o 14 %. Za deväť mesiacov tohto roka letisko vybavilo 1,844 milióna cestujúcich pri náraste o 18 %.

 Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo v septembri celkovo 251 272 cestujúcich, čo je v porovnaní s rovnakým mesiacom vlani viac o 14 %. Ako letisková spoločnosť v piatok informovala, ide o najvyšší počet pasažierov v deviatom mesiaci v celej jej histórii za posledných 67 rokov. Minulý rok v septembri letisko vybavilo 220 tisíc pasažierov.

Za deväť mesiacov tohto roka prešlo jeho bránami spolu 1 843 985 cestujúcich a ich počet medziročne vzrástol o 18 %. Počet pasažierov v tomto roku by mal podľa očakávania letiska presiahnuť dva milióny.

Rekordy štyri mesiace za sebou

„V júni, v júli, v auguste aj v septembri tohto roka sme vybavili najvyšší mesačný počet cestujúcich od vzniku letiska v roku 1951. Historické rekordy zaznamenávame už štvrtý mesiac po sebe,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika Jozef Pojedinec. „Počas deviatich mesiacov roka cestovalo letecky z Bratislavy najviac cestujúcich do Londýna (letiská Stansted a Luton), do tureckej Antalaye, írskeho Dublinu a spiatočne,“ dodal Pojedinec.

Odletová časť bratislavského letiska. Foto: NasaDoprava.sk/Martin Benko.
Vzrástol aj počet vybavených letov

Najviac cestujúcich za trištvrte roka prepravila z Bratislavy a späť írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair, nasledujú dopravcovia Travel Service a Wizz Air. Bratislavské letisko v septembri zároveň vybavilo spolu 3 269 letov, čo znamená nárast o 15 % oproti tomu istému mesiacu v minulom roku.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s., je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

Letisko Bratislava - Ryanair
Lietadlo Ryanairu na bratislavskom letisku. Foto: bts.aero.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Letisko M. R. Štefánika