Ministerstvo predĺžilo výberové konanie na členov predstavenstva bratislavského letiska, Doležal chce vybrať skúsených odborníkov

Andrej Doležal
Minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Ministerstvo dopravy predĺžilo termín na doručenie prihlášok do výberového konania na členov predstavenstva Letiska M.R. Štefánika – Airport Bratislava do 2. júla 2021. Rezort chce rozšíriť portfólio možných uchádzačov zo širokej odbornej verejnosti vzhľadom na náročnosť obsadzovaných pozícií.

Ako informoval poradca ministra dopravy pre strategickú a krízovú komunikáciu Ivan Rudolf, ministrovi Andrejovi Doležalovi záleží na tom, aby na miesta členov štatutárneho orgánu bratislavského letiska boli vybraní kvalifikovaní odborníci spĺňajúci profesionálne kritériá.

Pandémia výrazne negatívne ovplyvnila všetky letiská vrátane toho bratislavského, považujem preto za mimoriadne dôležité vybrať do predstavenstva skúsených odborníkov, ktorí zastabilizujú situáciu,“ dodal Andrej Doležal. Informácia o výberovom konaní je uverejnená na webovom sídle rezortu, sociálnych sieťach, ako aj v celoštátnej tlači.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DoležalIvan Rudolf
Firmy a inštitúcie Letisko M. R. ŠtefánikaMDV Ministerstvo dopravy a výstavby SR