Most spájajúci sídliská na Starom a Novom Juhu v Poprade je v havarijnom stave, zatiaľ má pomôcť jeho podopretie

Cestný most v Poprade
Most nad štátnou cestou I/66 v Poprade. Foto: www.facebook.com

Mesto Poprad sa naďalej zaoberá prípadom problematického mosta nad štátnou cestou I/66 Poprad – Brezno, ktorý spája sídliská na Starom a Novom Juhu. Od minulého týždňa tam realizuje podopretie mosta, ktorého stav bol na základe diagnostiky klasifikovaný ako havarijný.

Ako ďalej informovala samospráva na svojej internetovej stránke, práve z uvedeného dôvodu je jeho podopretie nevyhnutné a bezodkladné.

Podopretím sa podľa mesta podarí odstrániť výlučne súčasný havarijný stav. „Stavba rieši samotné podopretie konzolových častí mostných pilierov po celej dĺžke konzol realizovaním nových pilierov hlbinným zakladaním na mikropilótoch s čiastočným využitím existujúceho základu s rozšírením prierezu v hlave pilierov,“ vysvetlila vedúca odboru výstavby na Mestskom úrade v Poprade Kristína Horáková.

Komplexnú sanáciu mosta Poprad dorieši podľa odporúčania diagnostiky v období nasledujúcich piatich rokov. Cena stavby vychádza podľa radnice zhruba na 143-tisíc eur a ukončená by mala byť v prípade priaznivých teplotných podmienok do 30 dní.

O zlom stave mosta a závažný poruchách sa hovorilo ešte počas zasadnutia mestského zastupiteľstva v septembri minulého roka. Na samotnom moste je z uvedeného dôvodu zúžená doprava. Ide pritom o najmladší most v Poprade, ktorý bol do užívania odovzdaný v 90. rokoch minulého storočia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kristína Horáková