Na R4 Košice - Milhosť chcú postaviť odpočívadlo, bude stáť viac ako desať miliónov eur

Auto, diaľnica, cesta
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) plánuje postaviť odpočívadlo na sprevádzkovanom úseku rýchlostnej cesty R4 Košice – Milhosť. Na stavebné práce plánované na dvadsaťdva mesiacov (663 dní) predpokladá vynaložiť 10,32 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Odpočívadlo bude na území obcí Milhosť a Kechnec, vyplýva to z vyhlásenej verejnej súťaže zverejnenej vo Vestníku verejného obstarávania.

Lehota na predkladanie a otváranie ponúk je 13. januára 2020, platiť musia minimálne do 31. októbra budúceho roka. Pri vyhodnotení ponúk bude rozhodovať cena, požadovaná je zábezpeka na zabezpečenie ponuky vo výške 500 tisíc eur.

Úsek R4 Košice – Milhosť v dĺžke 14,2 kilometra spája Košice so štátnou hranicou s Maďarskom pri obci Milhosť. Výstavba úseku v plnom profile sa začala v auguste 2010 a do prevádzky ho odovzdali v novembri 2013. Stavebné náklady dosiahli 78 miliónov eur bez DPH, pričom predpokladaná cena výstavby bola 117 miliónov eur bez DPH.

Úsek R4 naprojektovala spoločnosť Dopravoprojekt, a. s., a vybudovala spoločnosť Skanska SK, a. s. Na úseku je šestnásť mostov, vrátane 530 metrov dlhého mostu ponad časť širokorozchodnej železničnej trate, a dve mimoúrovňové križovatky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom