Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
D4_vychodne predmostie.jpg
Východné predmostie | Foto: D4R7 Construction
20. 05. 2019 13:09 Cestná doprava od NasaDoprava.skSITA

Na stavbe diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 bude poslanecký prieskum

Výbor Národnej rady SR pre hospodárske záležitosti schválil vykonanie poslaneckého prieskumu. Uskutočniť sa má 4. júna.

So situáciou na stavbe diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 sa oboznámia poslanci. Výbor Národnej rady SR pre hospodárske záležitosti na mimoriadnom zasadnutí v pondelok schválil vykonanie poslaneckého prieskumu na stavbe D4 a R7 v rámci PPP projektu.

Poslanecký prieskum sa uskutoční v utorok 4. júna. Prípadne v inom vyhovujúcom termíne najneskôr do 17. júna. Agentúru SITA o tom informoval poslanec a tímlíder strany Sloboda a Solidarita (SaS) pre dopravu Miroslav Ivan. Ten prieskum navrhol a bude ho tiež viesť.

Dali úlohy ministrom

Predsedníčka hospodárskeho výboru Jana Kiššová (SaS) má podľa uznesenia výboru požiadať ministra dopravy a výstavby Árpáda Érseka (Most-Híd) o zabezpečenie prijatia poslancov a vytvorenie vhodných podmienok pre úspešné vykonanie poslaneckého prieskumu na mieste výstavby D4 a R7. Minister by mal zároveň zabezpečiť účasť koncesionára projektu Zero Bypass Limited.

Zúčastniť sa majú aj zhotoviteľ projektu D4R7 Construction, ako aj stavebný dozor a technický zástupca poverený ministerstvom kontrolou stavby.

Minister Érsek má tiež zaslať všetky správy o postupe prác, vypracované nezávislým dozorom na D4 a R7 na základe koncesnej zmluvy v elektronickej podobe do 27. mája.

Má predložiť aj výsledky overovacích skúšok v deň konania poslaneckého prieskumu. Ministerka vnútra Denisa Saková má zas zabezpečiť účasť zástupcov okresných úradov, ktorí vykonávajú štátnu správu v oblasti nakladania s odpadmi a štátnu vodnú správu na projekte D4/R7.

Odporúčané články

Aktualizované: V násypoch na stavbe D4 a R7 zistili výskyt nepovolených látok, našli nebezpečný azbest Video: Policajti odobrali vzorky na stavbe bratislavského obchvatu D4 R7

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda Video: Bezpečne a v limite, Sagan aj na zadnom kolese splnil v 13. etape Tour de France misiu Čaputová by nemala zasahovať do vnútorných problémov iných štátov, podľa Danka môže poškodiť vzťahy Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X