Na úseku D1 pri Bratislave budú kvôli výstavbe križovatky Triblavina dopravné obmedzenia

Dialnica
Foto: ilustračné, SITA/Milo Fabian

Na úseku diaľnice D1 pri Bratislave budú do 28. novembra dopravné obmedzenia pre prestavbu dočasného značenia pre výstavbu križovatky Triblavina. Informovala o tom hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti, a. s. (NDS) Michaela Michalová s tým, že uzávera na úseku diaľnice je rozdelená na viaceré etapy od 21. novembra.

V sobotu 23. novembra je obmedzená doprava od 6:00 do 16:00 pre posúvanie betónových zvodidiel na krajnici v smere Trnava – Bratislava. Prejazdné sú dva jazdné pruhy aj v opačnom smere Bratislava – Trnava. Ďalšia uzávera bude od nedele 24. novembra od 10:00 do stredy 27. novembra do 22:00.

Bude prebiehať v oboch smeroch posúvanie betónových zvodidiel, odstraňovanie starého vodorovného dopravného značenia a realizácia nového vodorovného dopravného značenia v strednom jazdnom páse, pričom v oboch smeroch budú prejazdné po dva jazdné pruhy,“ uviedla Michalová.

Od 27. novembra od 22:00 do 28. novembra do 6:00 plánujú diaľničiari pokračovať v odstraňovaní a realizácii vodorovného dopravného značenia. Dopravu presmerujú v smere Bratislava – Trnava do stavu umožňujúceho zimnú údržbu. „V uvedenom smere bude prejazdný jeden jazdný pruh, smer Trnava – Bratislava bude bez obmedzení,“ priblížila Michalová. Posledná časť dopravného obmedzenia by mala byť 28. novembra od 6:00 do 12:00. Vtedy je v pláne úprava zvislého dopravného značenia a osádzanie smerových kolov. „Oba smery budú prejazdné v troch jazdných pruhoch,“ dodala Michalová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michaela Michalová
Firmy a inštitúcie NDS Národná diaľničná spoločnosť