Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
D4/R7
Pokládka vrstiev vozovky na stavbe rýchlostnej cesty R7. Foto:d4r7.com.
22. 05. 2019 8:23 Cestná doprava Marek elias.jpg od SITA

NDS: My nestaviame D4 a R7, opravte tabule

Národná diaľničná spoločnosť opakovane vyzvala koncesionára projektu D4 a R7 Zero Bypass Limited, aby upravil informačné tabule k stavbe D4 a R7. Koncesionár na nich omylom ako stavebníka uvádza NDS.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) nie je stavebníkom úsekov diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 v okolí Bratislavy v rámci PPP projektu. Stavebníkom je štát v zastúpení Ministerstva dopravy a výstavby SR, upozornila NDS.

Diaľničná spoločnosť zároveň opakovane vyzvala koncesionára projektu D4 a R7 Zero Bypass Limited, aby upravil informačné tabule k stavbe D4 a R7.

„Na tabuliach koncesionár omylom ako stavebníka uvádza Národnú diaľničnú spoločnosť. NDS na chybu koncesionára opakovane upozorňuje a žiada nápravu,“ informovala hovorkyňa NDS Michaela Michalová v tlačovej správe.

D4/R7
Výsuvná skruž na západnom predmostí stavby mosta cez Dunaj na D4. Foto: d4r7.com.Foto: d4r7.com

„Keďže stavba D4/R7 sa realizuje prostredníctvom PPP projektu, projekčné práce, kompletnú realizáciu, financovanie ako aj prevádzku a údržbu projektu zabezpečuje koncesionár – konzorcium Zero Bypass Limited (Obchvat nula),“ uviedla Michalová.

Stavebníkom je štát

Konzorcium tvoria spoločnosti Cintra, Macquarie Capital a Porr AG. Po oficiálnom odovzdaní stavby verejnosti bude nasledovať tridsaťročná koncesia s prevádzkou a údržbou úsekov D4 a R7.

Zhotoviteľom projektu a hlavným dodávateľom koncesionára je spoločnosť D4R7 Construction, s. r. o. Ide o konzorcium španielskej spoločnosti Ferrovial Agroman a rakúskej firmy Porr Bau.

Stavebníkom je štát v zastúpení Ministerstva dopravy a výstavby SR. Slovenská republika uzavrela s koncesionárom v roku 2016 koncesnú zmluvu – dohodu o obchodných podmienkach v súvislosti s výstavbou, prevádzkou a údržbou D4/R7.

Projekt zahŕňa stavbu juhovýchodného obchvatu Bratislavy na D4 medzi Jarovcami a Račou v dĺžke 27 kilometrov a úsekov R7 medzi Bratislavou, Prievozom a Holicami v dĺžke 32 km.

K téme

Potvrdili nomináciu rozhodcovského tribunálu na arbitráž pre D4 a R7 Dva úseky R7 by mohli motoristi využívať v miernom predstihu, zvyšné budú zrejme meškať

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prokurátor Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, vraj ide iba o účelovú diskreditáciu Foto: Ministerka Matečná prišla do parlamentu na bicykli, propagovala ekologickú dopravu Voľby by vyhral Smer-SD pred progresívcami, SNS a Matovičovo OĽaNO majú rovnakú podporu Minister Kamenický trvá na vyššej dani na cigarety, je ochotný rokovať s Dankom a návrh zmierniť Europoslanci budú hlasovať o zložení Európskej komisie, vypočujú aj Šefčoviča Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú necelé 2 týždne!

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X