NDS nakúpi dopravné značky a zariadenia pre riadenie dopravy cez tunel Horelica

NDS chce doplniť a vymeniť premenné dopravné značky a zariadenia pre tunel Horelica (na snímke). | Foto: SITA/Jana Birošová.
Doplnenie, výmena a technický servis premenných dopravných značiek a dopravných zariadení na obchvate Čadce by mali stáť takmer 682 tisíc eur bez dane z pridanej hodnoty.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) uhradí za doplnenie, výmenu a technický servis premenných dopravných značiek a zariadení pre riadenie dopravy cez tunel Horelica 681,9 tisíca eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Ide o obchvat Čadce na ceste prvej triedy I/11 A medzi križovatkami Oščadnica a Čadca, TESCO.

Diaľničiari zadali zákazku spoločnosti PPA Inžiniering, s. r. o., Bratislava, vyplýva z výsledku verejnej súťaže, vyhlásenej v auguste minulého roka. Lehota na dodanie tovaru a poskytnutie služby je 134 dní. Predpokladaná hodnota zákazky bola 690 tisíc eur bez DPH.

Zmluvu už uzavreli

Ponuky v tendri predložili štyria uchádzači. Ďalšie tri predložili spoločnosti Siemens Mobility, s. r. o., Bratislava (682,1 tisíca eur bez DPH), ADTS, s. r. o., Stráňavy (687,8 tisíca eur) a ELTODO SK, a. s., Bratislava (689,8 tisíca eur).

NDS už uzavrela s vybraným dodávateľom zmluvu o dielo.

„Zhotoviteľ je povinný po nainštalovaní zariadení vykonať individuálne a komplexné funkčné skúšky diela. Predmetom funkčných skúšok je úplné overenie, či modernizácia premenného dopravného značenia tunela Horelica je vykonaná v súlade s požiadavkami, či je bez závad a či zabezpečí dosiahnutie účelu zmluvy a riadny, nepretržitý a bezporuchový chod,“ uvádza sa v zmluve o dielo.

Z klimatických dôvodov je možné práce vykonať v sezóne letnej údržby, teda od 1. apríla do 31. októbra. Hlavné práce, ktoré by mali trvať štrnásť dní, je možné vykonať výlučne v čase kompletnej mimoriadnej uzávierky tunela Horelica.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NDS Národná diaľničná spoločnosť