Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NDS chce doplniť a vymeniť premenné dopravné značky a zariadenia pre tunel Horelica (na snímke). | Foto: SITA/Jana Birošová.
16. 05. 2019 14:30 Cestná doprava Marek elias.jpg od SITA

NDS nakúpi dopravné značky a zariadenia pre riadenie dopravy cez tunel Horelica

Doplnenie, výmena a technický servis premenných dopravných značiek a dopravných zariadení na obchvate Čadce by mali stáť takmer 682 tisíc eur bez dane z pridanej hodnoty.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) uhradí za doplnenie, výmenu a technický servis premenných dopravných značiek a zariadení pre riadenie dopravy cez tunel Horelica 681,9 tisíca eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Ide o obchvat Čadce na ceste prvej triedy I/11 A medzi križovatkami Oščadnica a Čadca, TESCO.

Diaľničiari zadali zákazku spoločnosti PPA Inžiniering, s. r. o., Bratislava, vyplýva z výsledku verejnej súťaže, vyhlásenej v auguste minulého roka. Lehota na dodanie tovaru a poskytnutie služby je 134 dní. Predpokladaná hodnota zákazky bola 690 tisíc eur bez DPH.

Zmluvu už uzavreli

Ponuky v tendri predložili štyria uchádzači. Ďalšie tri predložili spoločnosti Siemens Mobility, s. r. o., Bratislava (682,1 tisíca eur bez DPH), ADTS, s. r. o., Stráňavy (687,8 tisíca eur) a ELTODO SK, a. s., Bratislava (689,8 tisíca eur).

NDS už uzavrela s vybraným dodávateľom zmluvu o dielo.

„Zhotoviteľ je povinný po nainštalovaní zariadení vykonať individuálne a komplexné funkčné skúšky diela. Predmetom funkčných skúšok je úplné overenie, či modernizácia premenného dopravného značenia tunela Horelica je vykonaná v súlade s požiadavkami, či je bez závad a či zabezpečí dosiahnutie účelu zmluvy a riadny, nepretržitý a bezporuchový chod,“ uvádza sa v zmluve o dielo.

Z klimatických dôvodov je možné práce vykonať v sezóne letnej údržby, teda od 1. apríla do 31. októbra. Hlavné práce, ktoré by mali trvať štrnásť dní, je možné vykonať výlučne v čase kompletnej mimoriadnej uzávierky tunela Horelica.

K téme

Štátni cestári musia zrušiť tender na opravy ciest, zákazku za milióny eur nerozdelili Žilinský kraj zrušil tender na prímestskú autobusovú dopravu, nedostal žiadnu ponuku

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prokurátor Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, vraj ide iba o účelovú diskreditáciu Foto: Ministerka Matečná prišla do parlamentu na bicykli, propagovala ekologickú dopravu Voľby by vyhral Smer-SD pred progresívcami, SNS a Matovičovo OĽaNO majú rovnakú podporu Minister Kamenický trvá na vyššej dani na cigarety, je ochotný rokovať s Dankom a návrh zmierniť Europoslanci budú hlasovať o zložení Európskej komisie, vypočujú aj Šefčoviča Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú necelé 2 týždne!

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X