Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NDS chce doplniť a vymeniť premenné dopravné značky a zariadenia pre tunel Horelica (na snímke). | Foto: SITA/Jana Birošová.
16. 05. 2019 14:30 Cestná doprava od SITA

NDS nakúpi dopravné značky a zariadenia pre riadenie dopravy cez tunel Horelica

Doplnenie, výmena a technický servis premenných dopravných značiek a dopravných zariadení na obchvate Čadce by mali stáť takmer 682 tisíc eur bez dane z pridanej hodnoty.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) uhradí za doplnenie, výmenu a technický servis premenných dopravných značiek a zariadení pre riadenie dopravy cez tunel Horelica 681,9 tisíca eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Ide o obchvat Čadce na ceste prvej triedy I/11 A medzi križovatkami Oščadnica a Čadca, TESCO.

Diaľničiari zadali zákazku spoločnosti PPA Inžiniering, s. r. o., Bratislava, vyplýva z výsledku verejnej súťaže, vyhlásenej v auguste minulého roka. Lehota na dodanie tovaru a poskytnutie služby je 134 dní. Predpokladaná hodnota zákazky bola 690 tisíc eur bez DPH.

Zmluvu už uzavreli

Ponuky v tendri predložili štyria uchádzači. Ďalšie tri predložili spoločnosti Siemens Mobility, s. r. o., Bratislava (682,1 tisíca eur bez DPH), ADTS, s. r. o., Stráňavy (687,8 tisíca eur) a ELTODO SK, a. s., Bratislava (689,8 tisíca eur).

NDS už uzavrela s vybraným dodávateľom zmluvu o dielo.

„Zhotoviteľ je povinný po nainštalovaní zariadení vykonať individuálne a komplexné funkčné skúšky diela. Predmetom funkčných skúšok je úplné overenie, či modernizácia premenného dopravného značenia tunela Horelica je vykonaná v súlade s požiadavkami, či je bez závad a či zabezpečí dosiahnutie účelu zmluvy a riadny, nepretržitý a bezporuchový chod,“ uvádza sa v zmluve o dielo.

Z klimatických dôvodov je možné práce vykonať v sezóne letnej údržby, teda od 1. apríla do 31. októbra. Hlavné práce, ktoré by mali trvať štrnásť dní, je možné vykonať výlučne v čase kompletnej mimoriadnej uzávierky tunela Horelica.

Odporúčané články

Pod Dunajom má vzniknúť cesta pre autá aj chodcov, prebudujú otvory na odvádzanie priesakových vôd Dodanie zvislých dopravných značiek pre NDS môže stáť sedem miliónov eur

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Hasiči zápasia s lesným požiarom pri Spišskej Novej Vsi, uvažujú nad nasadením leteckej techniky Twitter a Facebook zasiahli proti čínskej kampani voči Hongkongu a odstránili stovky účtov Lustrovaní novinári zvažujú spoločné podanie na súd, prípadné odškodné by si nenechali Podvodník okradol 85-ročného starčeka z Nitry, polícia hľadá svedkov Šrámková, Kučová aj Lacko postúpili do druhého kola kvalifikácie na US Open Automobilka KIA v Žilinskom kraji neplánuje prepúšťať, ale snaží sa zlepšiť pracovné podmienky

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X