NDS sprístupnila motoristom pripojenie na diaľnicu D1 pri Fričovciach

Foto: ndsas.sk.

Po sprejazdnení križovatky Hendrichovce je od 15. mája opäť zabezpečený zjazd a výjazd pri obci Fričovce na diaľnicu D1 pri Prešove.

BRATISLAVA – Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) v utorok 15. mája sprístupnila pre motoristov pripojenie na diaľnicu D1 pri obci Fričovce na západ od Prešova. Opätovné zabezpečenie zjazdu a výjazdu na D1 pri uvedenej obci umožnilo sprejazdnenie križovatky Hendrichovce.

„Motoristi majú opäť k dispozícii pripojenie diaľnice D1 pri obci Fričovce. To bolo navrhnuté ako dočasné do momentu zrealizovania úseku D1 Fričovce – Svinia, avšak z dôvodu lepšej dostupnosti NDS požiadala ministerstvo dopravy a výstavby o udelenie výnimky na opätovné sprevádzkovanie tejto križovatky, ktorú ministerstvo schválilo,“ informovala hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Diaľnica D1 Fričovce – Svinia. Foto: NDS.

Zmena šírky pruhov, zníženie maximálnej rýchlosti

Podmienkou udelenia výnimky podľa NDS bola zmena normou stanovenej šírky jazdných pruhov v oboch jazdných pásoch diaľnice v mieste pripojenia prídavných pruhov križovatky na diaľnicu D1, ako aj zmena šírky zaraďovacieho a odbočovacieho pruhu z požadovaných tri a pol metra na tri metre. „Nevyhnutné bolo tiež znížiť najvyššiu dovolenú rýchlosť na sto kilometrov za hodinu a zabezpečiť nepretržitý kamerový dohľad v tomto úseku,“ dodala Michalová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NDS Národná diaľničná spoločnosť