NDS v tendri na poskytovanie mýtnych služieb predĺžila lehotu, dôvodom sú námietky proti podmienkam

NDS
Foto: ilustračné, SITA

Národná diaľničná spoločnosť, a. s., (NDS) vo verejnej súťaži na poskytovanie mýtnych služieb za vyše 196 milióna eur bez DPH tretíkrát predĺžila lehotu na predkladanie a otváranie ponúk. Termín najnovšie posunula na 29. októbra.

Dôvodom sú nové námietky proti podmienkam v súťažných podkladoch alebo iných dokumentoch. Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) zároveň spojil štyri prebiehajúce konania v tomto tendri, vyplýva z informácií k zákazke vo Vestníku verejného obstarávania.

ÚVO v júli už zastavil konanie v prípade námietok jedného záujemcu proti podmienkam v súťaži, lebo nespĺňali požiadavku podľa zákona o verejnom obstarávaní.

Položky tendra

Tender na poskytovanie mýtnych služieb v súvislosti so zabezpečením výberu mýta bol zverejnený v apríli tohto roka.

Zahŕňa skúšobnú prevádzku služieb, zákaznícke služby, služby logistiky a prevádzky palubných jednotiek, ako aj služby poskytnutia terminálov pre zákaznícke miesta prevádzkované NDS, predregistrácie vozidiel, zmeny rozsahu siete zákazníckych miest a ukončenia poskytovania zákazníckych služieb.

Dve fázy zákazky

Zákazka je plánovaná na 135 mesiacov (zhruba jedenásť rokov) a je rozdelená na dve fázy – príprava by podľa plánov mala trvať od nadobudnutia účinnosti zmluvy do 30. septembra 2022, prevádzka od 1. októbra 2022 do 31. decembra 2027 a pri uplatnení opcie najviac do 31. decembra 2032.

Pôvodná lehota na predkladanie a otváranie ponúk bola 30. júna, následne ju diaľničiari predĺžili na 30. augusta, 30. septembra a aktuálne na 29. októbra.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NDS Národná diaľničná spoločnosťÚVO Úrad pre verejné obstarávanie