Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. 07. 2017 13:31 Cestná doprava od NasaDoprava.skSITA

NDS začala tender na dokumentácie a dozor pre R1 Ružomberok, juh – križovatka I/18

Predpokladaná cena zákazky je 4,39 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

BRATISLAVA 19. júla (SITA) – Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) vyhlásila verejnú súťaž v súvislosti s prípravou stavby Rýchlostná cesta R1 Ružomberok, juh – križovatka I/18.Predmetom tendra je vypracovanie dokumentácií na územné rozhodnutie, stavebného zámeru, na stavebné povolenie a ponuku, vrátane oznámení o zmene navrhovanej činnosti po vypracovaní dokumentácií na územné rozhodnutie a stavebné povolenie.

Súčasťou služieb bude výkon autorského dozoru a koordinátora dokumentácie pre uvedenú stavbu.

Zákazka má byť spolufinancovaná z peňazí Európskej únie

Predpokladaná cena zákazky plánovanej na dva roky dosahuje 4,39 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (5,27 mil. eur vrátane dane). Diaľničiari plánujú projekt financovať s využitím peňazí Európskej únie cez Operačný program Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020.

Lehota na predkladanie ponúk je 18. augusta, pričom platiť musia minimálne do konca tohto roka.

Lehota na dokumentácie je tri, resp. päť mesiacov, na dozor dva roky

Dokumentáciu na územné rozhodnutie, vrátane súvisiaceho oznámenia, dokumentáciu stavebného zámeru treba dodať do troch mesiacov od účinnosti zmluvy s budúcim dodávateľom. Dokumentácia na stavebné povolenie spolu s oznámením má lehotu dodania päť mesiacov, dokumentácia na ponuku tri mesiace od doručenia výzvy NDS, výkon autorského dozoru a koordinátora dokumentácie má trvať dva roky od dodania výzvy.

Zrušená zákazka na aktualizáciu dokumentácie pre R1 Slovenská Ľupča – Korytnica

NDS zároveň zrušila zákazku na vypracovanie aktualizácie dokumentácie na územné rozhodnutie a oznámenia o zmene navrhovanej činnosti pre plánovanú stavbu R1 Slovenská Ľupča – Korytnica, hranica Banskobystrického samosprávneho kraja.

Ako vyplýva z oznámenia o výsledku verejného obstarávania, diaľničiari tak urobili na základe rozhodnutia Úradu pre verejné obstarávanie a jeho rady.

Dokumentáciu mal aktualizovať Dopravoprojekt, ako jej spracovateľ

Túto zákazku NDS pôvodne pridelila v decembri minulého roka spoločnosti Dopravoprojekt, a. s. priamo cez rokovacie konanie bez predchádzajúceho uverejnenia výzvy na súťaž. Celková hodnota zákazky predstavovala 3,55 mil. eur bez DPH (4,27 mil. eur vrátane dane).

Zvolený postup diaľničiari zdôvodnili tým, že tieto služby môže poskytnúť len určitý subjekt, keďže predmetom zákazky mala byť aktualizácia jedinečného architektonického diela. Zákazku preto pridelili pôvodnému spracovateľovi dokumentácie v zmysle zachovania autorských práv k dielu, ako aj preto, že o zákazke mal informácie a podklady, s ktorými iní uchádzači nedisponovali.

K téme

Dokumentácie pre úseky R7 Dolný Bar – Zemné a Zemné – Nové Zámky budú stáť 3,7 milióna eur Dokumentáciu pre úseky R7 medzi Holicami a Dolným Barom dodá Valbek

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prokurátor Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, vraj ide iba o účelovú diskreditáciu Foto: Ministerka Matečná prišla do parlamentu na bicykli, propagovala ekologickú dopravu Voľby by vyhral Smer-SD pred progresívcami, SNS a Matovičovo OĽaNO majú rovnakú podporu Minister Kamenický trvá na vyššej dani na cigarety, je ochotný rokovať s Dankom a návrh zmierniť Europoslanci budú hlasovať o zložení Európskej komisie, vypočujú aj Šefčoviča Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú necelé 2 týždne!

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X