Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: SITA/Viktor Zamborský.
2. 05. 2018 17:49 Cestná doprava od NasaDoprava.skSITA

NDS začala tender na dokumentácie a dozor pre R1 Banská Bystrica – Slovenská Ľupča

Predpokladaná cena za poskytovanie týchto služieb predstavuje takmer 3,7 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

BRATISLAVA – Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) vyhlásila verejnú súťaž na dokumentácie a autorský dozor pre stavbu rýchlostnej cesty R1 Banská Bystrica – Slovenská Ľupča v dĺžke zhruba 7,3 kilometra. Predpokladaná cena za poskytnutie týchto služieb je takmer 3,7 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (4,43 mil. eur vrátane DPH), zákazka bude financovaná zo štátneho rozpočtu.

Súčasťou tendra je vypracovanie dokumentácie na stavebné povolenie (DSP), oznámenia o zmene navrhovanej činnosti po vypracovaní DSP, dokumentácie na ponuku, ako aj výkon autorského dozoru a výkon koordinátora dokumentácie pre stavbu úseku R1 Banská Bystrica – Slovenská Ľupča. Lehota na predkladanie a otváranie ponúk je 14. júna, platiť musia do 31. mája budúceho roka. Požadovaná je zábezpeka na zabezpečenie ponuky vo výške 180 tis. eur a poistná zmluva na plnenie zákazky na sumu 369,5 tis. eur.

Lehota na dodanie dokumentácie na stavebné povolenie je 210 dní

Dokumentácia na stavebné povolenie má byť dodaná do 210 dní od účinnosti zmluvy, oznámenie o zmene navrhovanej činnosti do 90 dní a dokumentácia na ponuku do 150 dní od doručenia písomnej výzvy objednávateľa zhotoviteľovi. Výkon autorského dozoru a výkon koordinátora dokumentácie majú trvať dva roky od výzvy zhotoviteľovi na poskytovanie tejto činnosti.

Ilustračné foto: SITA/Jana Birošová.Ilustračné foto: SITA/Jana Birošová.

Trvá aj súťaž na dokumentácie a dozor pre úsek R1 pri Ružomberku

NDS v marci vyhlásila verejnú súťaž na dokumentácie a autorský dozor pre stavbu úseku R1 Ružomberok, juh – križovatka cesty prvej triedy I/18 v dĺžke 2,73 km. Predpokladaná cena za tieto služby je 4,4 mil. eur bez DPH (5,28 mil. eur vrátane DPH). Projekt by mal byť financovaný z prostriedkov Európskej únie cez Operačný program Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020. Uchádzači mali predkladať ponuky do 2. mája.

Medzi Banskou Bystricou a Ružomberkom  je v pláne šesť úsekov R1

Vláda sa v programovom vyhlásení zaviazala pripravovať prepojenie Banskej Bystrice a diaľnice D1 pri Ružomberku predĺžením R1. Medzi oboma mestami sa podľa plánov NDS počíta s výstavbou šiestich úsekov R1 v dĺžke vyše 51 km, žiadny z nich nie je stále vo výstavbe ani v štádiu súťaže na stavebné práce.

Ilustračné foto: SITA/Jana Birošová.

Úseky Slovenská Ľupča – Korytnica a Korytnica – Liptovská Osada budú najdlhšie

Plánovaný úsek R1 Banská Bystrica – Slovenská Ľupča (podľa portálu NDS 8,1 km, o osemsto metrov viac ako je uvedené vo vyhlásení tendra) je v procese dokumentácie pre stavebné povolenie, Slovenská Ľupča – Korytnica (14,9 km) je v procese dokumentácie pre územné rozhodnutie, Korytnica – Liptovská Osada (11,5 km) a Liptovská Osada – Ružomberok, juh (9,51 km) sú v procese EIA, Ružomberok, juh – križovatka I/18 (2,73 km) a križovatka I/18 – križovatka D1 (4,6 km) sú v procese dokumentácie pre územné rozhodnutie.

K téme

Dokumentácie pre úseky R7 Dolný Bar – Zemné a Zemné – Nové Zámky budú stáť 3,7 milióna eur Dokumentáciu pre úseky R7 medzi Holicami a Dolným Barom dodá Valbek

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prokurátor Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, vraj ide iba o účelovú diskreditáciu Foto: Ministerka Matečná prišla do parlamentu na bicykli, propagovala ekologickú dopravu Voľby by vyhral Smer-SD pred progresívcami, SNS a Matovičovo OĽaNO majú rovnakú podporu Minister Kamenický trvá na vyššej dani na cigarety, je ochotný rokovať s Dankom a návrh zmierniť Europoslanci budú hlasovať o zložení Európskej komisie, vypočujú aj Šefčoviča Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú necelé 2 týždne!

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X