Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: SITA/Viktor Zamborský.
10. 05. 2018 14:17 Cestná doprava od NasaDoprava.skSITA

NDS začala tender na dokumentácie pre R2 Moldava nad Bodvou – Košice, Šaca

Predpokladaná cena za poskytovanie týchto služieb je 2,45 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. NDS zároveň vyhlásila verejnú súťaž na vypracovanie štúdie realizovateľnosti pre stavbu R8 Nitra – križovatka R2 za 540 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty.

BRATISLAVA – Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) vyhlásila verejnú súťaž na dokumentácie pre stavbu úseku rýchlostnej cesty R2 Moldava nad Bodvou – Košice, Šaca. Predpokladaná cena za poskytnutie týchto služieb je 2,45 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (2,94 mil. eur vrátane DPH), zákazka bude financovaná zo štátneho rozpočtu.

Predmetom tendra je vypracovanie dokumentácie stavebného zámeru a dokumentácie na územné rozhodnutie, ako aj oznámenia o zmene navrhovanej činnosti po vypracovaní dokumentácie na územné rozhodnutie pre stavbu uvedeného úseku R2. Lehota na predkladanie a otváranie ponúk je 26. júna, platiť musia minimálne do 31. mája 2019. Požadovaná je zábezpeka vo výške 122 tis. eur a poistná zmluva na plnenie zákazky v objeme 245 tis. eur.

Ilustračné foto: SITA/Jana Birošová.Ilustračné foto: SITA/Jana Birošová.

Dokumentáciu na územné rozhodnutie treba dodať do 240 dní

Dokumentácia na územné rozhodnutie má byť dodaná do 240 dní, dokumentácia stavebného zámeru do 280 dní od nadobudnutia účinnosti budúcej zmluvy a oznámenie o zmene navrhovanej činnosti do 90 dní od doručenia výzvy verejného obstarávateľa (NDS) zhotoviteľovi. Na plánovaný úsek R2 Moldava nad Bodvou – Košice, Šaca (18 kilometrov) budú nadväzovať pripravované úseky zo západu Včeláre – Moldava nad Bodvou (14 km) a z východu Košice, Šaca – Košické Oľšany (21,25 km).

Tender na štúdiu realizovateľnosti pre R8 Nitra – križovatka R2

NDS zároveň vyhlásila verejnú súťaž na vypracovanie štúdie realizovateľnosti pre stavbu rýchlostnej cesty R8 Nitra – križovatka R2 v dĺžke zhruba 55 km. Odhadované náklady na štúdiu sú 540 tis. eur bez DPH (648 tis. eur s DPH), dodaná by mala byť do 450 dní (zhruba pätnásť mesiacov). Ide o plánované prepojenie rýchlostných ciest R1 a R2 na trase Nitra – Topoľčany – Bánovce nad Bebravou.

Ilustračné foto: ndsas.sk.

Rýchlostná cesta R8 má byť dlhá 55 kilometrov

Diaľničiari nerozdelili predmet zákazky na časti z dôvodu obstarávania štúdie realizovateľnosti na celý ťah v dĺžke 55 km a z dôvodu nutnosti multimodálneho posúdenia celého územia odporúčaného Útvarom hodnoty za peniaze na Ministerstve financií SR. Lehota na predkladanie a otváranie ponúk je 21. júna, platiť musia minimálne do konca mája budúceho roka. Povinná zábezpeka predstavuje 27 tis. eur a poistná zmluva na plnenie zákazky 54 tis. eur.

K téme

Dokumentácie pre úseky R7 Dolný Bar – Zemné a Zemné – Nové Zámky budú stáť 3,7 milióna eur Dokumentáciu pre úseky R7 medzi Holicami a Dolným Barom dodá Valbek

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prokurátor Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, vraj ide iba o účelovú diskreditáciu Foto: Ministerka Matečná prišla do parlamentu na bicykli, propagovala ekologickú dopravu Voľby by vyhral Smer-SD pred progresívcami, SNS a Matovičovo OĽaNO majú rovnakú podporu Minister Kamenický trvá na vyššej dani na cigarety, je ochotný rokovať s Dankom a návrh zmierniť Europoslanci budú hlasovať o zložení Európskej komisie, vypočujú aj Šefčoviča Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú necelé 2 týždne!

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X