Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Diaľnice - autá
Ilustračné foto: pixabay.com.
22. 11. 2018 15:52 Cestná doprava od NasaDoprava.skSITA

NDS zmodernizuje a doplní informačný systém na D1 a D2 v Bratislave

Ide o úseky D1 Pečňa – Vajnory a D2 Lamač – štátna hranica SR s Maďarskom. Predpokladaná cena zákazky je takmer 20 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) chce zmodernizovať a doplniť informačný systém diaľnice D1 a D2 na území Bratislavy. Ide o úseky D1 Pečňa – Vajnory a D2 Lamač – štátna hranica SR s Maďarskom v pôsobnosti Strediska správy a údržby diaľnic Bratislava. Predpokladaná cena zákazky je 19,95 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (23,94 mil. eur vrátane DPH).

Ako vyplýva z vyhlásenej verejnej súťaže, zákazka je plánovaná na sedem rokov od uzavretia zmluvy s dodávateľom, z toho dva roky na výstavbu a päť rokov na servis v rámci záruky. Lehota na predkladanie a otváranie ponúk je 17. decembra, platiť musia minimálne do 31. októbra 2019.

Uchádzači musia, napríklad, preukázať, že za predchádzajúce tri roky od vyhlásenia verejného obstarávania uskutočnili zákazky na dodanie informačného systému na diaľniciach a rýchlostných cestách v celkovom objeme minimálne 6 mil. eur bez DPH. NDS tiež žiada zloženie zábezpeky vo výške 100 tis. eur.

Oprava tlmičov nárazu

Diaľničiari zároveň vyhlásili verejnú súťaž na opravu záchytných bezpečnostných zariadení – tlmičov nárazu HIASA na pozemných komunikáciách vo svojom vlastníctve, resp. v správe. Pôjde o opravu pri čiastočnej deformácii alebo výmenu týchto zariadení pri ich celkovej deformácii. Predpokladaná hodnota zákazky na štyri roky je 1 mil. eur bez DPH (1,2 mil. eur s DPH).

Termín na predkladanie a otváranie ponúk je 21. decembra, minimálna lehota ich viazanosti je do 21. decembra 2019. Jednou z podmienok účasti je dodanie tlmičov nárazov za predchádzajúce tri roky od vyhlásenia tendra v celkovom objeme 500 tis. eur bez DPH, pričom aspoň jedna zákazka má hodnotu minimálne 100 tis. eur bez DPH. Zábezpeka je požadovaná vo výške 30 tis. eur.

K téme

Národná diaľničná spoločnosť aj v tomto roku doplní a obnoví oplotenie a zvodidlá NDS začala tender na servis informačného systému D1 na trase Piešťany – Sverepec

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Foto: Prezidentka Čaputová vyjadrila podporu proreformným snahám Ukrajiny Cséfalvayová vystupuje z Mosta-Híd, spomína sa v súvislosti s Dobrou voľbou Teplé počasie sa končí, prudké ochladenie prinesie na Slovensko mrazy a na hory sneh Foto: Výbor vypočúval kandidátov na ústavných sudcov, do parlamentu posunul všetkých záujemcov Opitej matke vypadla z kočíka päťmesačná dcéra a nechala ju na chodníku Zomrel hudobník Ric Ocasek, jeho kapela The Cars je v Rock’n’rollovej sieni slávy Stíhanie korupcie na Slovensku ostáva žalostné, k zmenám prispela aj kauza Kuciak

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X