Nitra bude mať nového dopravcu zabezpečujúceho mestskú hromadnú dopravu

Arriva Nitra
Foto: ilustračné, SITA/Martin Havran.

Mestskú hromadnú dopravu v Nitre bude od roku 2022 zabezpečovať skupina dodávateľov Transdev Morava a TD Transport francúzskeho nadnárodného koncernu Transdev Group. Zákazku na desať rokov získala vo verejnom obstarávaní s najnižšou ponúknutou cenou takmer 9,9 milióna eur. Terajšiemu dopravcovi, spoločnosti Arriva Nitra, končí zmluva s mestom 31. decembra 2021.

Mesto Nitra v podmienkach verejného obstarávania požadovalo od dopravcu minimálne 76 autobusov troch veľkostí vrátane 30 kĺbových autobusov. Jazdiť majú okrem samotnej Nitry aj v priľahlých obciach Ivanka pri Nitre, Branč, Nitrianske Hrnčiarovce, Štitáre a Lužianky.

Verejné obstarávanie na služby mestskej hromadnej dopravy označil primátor Marek Hattas za najväčšiu súťaž v histórii Nitry. Predpokladaná hodnota zákazky na desať rokov bola predbežne vyčíslená na takmer 130 miliónov eur. Uchádzali sa o ňu traja dopravcovia, čo je podľa primátora Hattasa v slovenských pomeroch nevídaný jav.

Všetky autobusy nového dopravcu budú podľa neho nízkopodlažné, všetky budú vybavené automatickou klimatizáciou, kamerovým systémom a službou wifi zadarmo. Cestovné lístky bude možné zaplatiť platobnou kartou, prípadne mobilom alebo iným smart zariadením. Hattas upozornil tiež na to, že všetky autobusy nového dopravcu budú v „nitrianskej“ bledomodrej farbe, reklama na nich bude prísne regulovaná.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek Hattas
Firmy a inštitúcie Arriva Nitra