Nitru čakajú dopravné zápchy obrovských rozmerov, upozorňuje mesto

Nitra_univerzitnymost.jpg
Na Univerzitnom moste, ktorý tvorí hlavný cestný ťah medzi centrom Nitry a mestskou časťou Chrenová, potrvajú dopravné obmedzenia pol roka.

Nitru čakajú v najbližšom období dopravné zápchy, ktoré budú súvisieť s opravou Univerzitného mosta. Tá by sa mala začať už čoskoro.

V pondelok 27. mája si začne zhotoviteľ stavby firma Strabag pripravovať stavenisko. V okolí rieky pri moste vznikne oplotenie a pribudnú tu unimobunky pre robotníkov.

„Nitru čaká zásah do dopravy, aký nikdy doteraz nezažila. Auto sa s veľkou pravdepodobnosťou na pol roka stane najpomalším spôsobom dopravy. Napriek všetkým chystaným opatreniam sa očakávajú zápchy obrovských rozmerov,“ upozorňuje hovorca Nitry Tomáš Holúbek.

Doprava na moste bude obmedzená aspoň pol roka

Most tvorí hlavný cestný ťah medzi centrom Nitry a mestskou časťou Chrenová. Doprava na ňom je mimoriadne frekventovaná. Funguje od šesťdesiatych rokov minulého storočia a za viac ako polstoročie sa na ňom robili iba kozmetické zásahy.

Teraz sa bude rekonštruovať kompletne a vymenia na ňom všetko, vrátane ložísk. Objednávateľom investície za vyše 2,2 milióna eur je Slovenská správa ciest.

Most počas rekonštrukcie uzavrú tak, aby vždy zostala jedna strana s dvoma pruhmi prejazdná. „Jazdiť sa však po ňom bude jednosmerne. Najmenej tri mesiace po jednej polovici mosta a potom rovnaké obdobie po druhej strane. Doprava tu teda bude obmedzená aspoň na pol roka,“ konštatoval Holúbek.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom