Nórska vláda zmenila názor a chce pomôcť, Norwegian však musí získať financie aj od iných investorov

Lietadlo, Norwegian Air Shuttle
Lietadlo spoločnosti Norwegian Air Shuttle Foto: www.facebook.com

Nórska vláda oznámila, že poskytne pomoc nízkonákladovej leteckej spoločnosti Norwegian Air Shuttle, ak firma získa 4,5 miliardy nórskych korún od iných investorov.

Je to obrat v postoji vlády po tom, ako pôvodne pomoc leteckej spoločnosti odmietla sľúbiť.

Nový podnikateľský plán presvedčil

„Nový podnikateľský plán firmy Norwegian zahŕňa silnú intervenciu do štruktúry jej dlhu a prílev nového kapitálu v sume 4 až 5 miliárd nórskych korún. Tento plán vyzerá robustnejšie ako ten, ktorý sme v októbri odmietli,“ uviedla ministerka obchodu Iselin Nyboeová.

Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Norwegian Air Shuttle Jacoba Scrama „vládna podpora významne zvyšuje naše šance pri získavaní nového kapitálu“.

Zápasenie s vplyvom pandémie

Letecký prepravca tento mesiac uviedol, že ukončí svoju činnosť v oblasti diaľkových letov a namiesto toho sa sústredí na európske destinácie, keďže zápasí s vplyvom pandémie koronavírusu a reštrukturalizáciou dlhov. Firma informovala, že plánuje zredukovať svoju flotilu zo 140 na približne 50 lietadiel.

„Sme presvedčení, že rekonštruovaná spoločnosť Norwegian môže byť dôležitým hráčom v nórskom letectve v budúcnosti po pandémii,“ vyjadril sa nórsky minister dopravy Knut Arild Hareide.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom