Nový prevádzkovateľ MHD v Nitre začína s vydávaním a dobíjaním kariet, prinesie aj modernejšie autobusy

Transdev, autobus MHD, MHD Nitra
Cestujúcim bude k dispozícii aj nová aplikácia pre MHD Nitra. Foto: www.facebook.com

Autobusový dopravca Transdev, ktorý bude od januára zabezpečovať prevádzku mestskej hromadnej dopravy v Nitre a piatich priľahlých obciach, spustí od utorka 7. decembra dobíjanie dopravných kariet a predpredaj predplatných lístkov.

Ako informoval Vladimír Šimko zo spoločnosti Transdev, na kartu bude možné dobiť ľubovoľný kredit vo výške od päť eur, dobíjanie bude možné v pobočke spoločnosti v budove Mestskej tržnice alebo online cez eshop. Terajšiemu dopravcovi, spoločnosti Arriva Nitra, končí zmluva s mestom 31. decembra tohto roku, od 1. januára ho nahradí nový dopravca.

Pribudne mobilná aplikácia

Transdev tiež začne s výdajom a doručovaním dopravných kariet cestujúcim. Tieto pre veľký záujem zatiaľ nevydáva na počkanie, ale po prijatí žiadosti dodáva po približne mesiaci. V nasledujúcich dňoch sa tak karty dostanú k cestujúcim, ktorí si ich objednali medzi prvými ešte na začiatku novembra.

Cestujúcim bude k dispozícii aj nová aplikácia pre MHD Nitra. Keďže autobusy Transdevu ešte nepremávajú, jej funkcionalita bude v prvých týždňoch obmedzená.

Autobusy s klimatizáciou a wifi

Použiť ju však bude možné na založenie tzv. virtuálnej karty, ktorú cestujúci nebude vlastniť vo fyzickej podobe, ale k všetkým jej funkciám bude pristupovať pomocou aplikácie v mobilnom telefóne.

Spoločnosť Transdev uspela v tendri na služby mestskej hromadnej dopravy v Nitre a piatich priľahlých obciach, získala tak zákazku na desať rokov.

Do Nitry príde s novými autobusmi v „nitrianskej“ bledomodrej farbe, všetky budú vybavené automatickou klimatizáciou, kamerovým systémom a službou wifi zadarmo. Cestovné lístky bude možné zaplatiť platobnou kartou, prípadne mobilom alebo iným smart zariadením.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Vladimír Šimko
    Firmy a inštitúcie Arriva NitraTransdev