O Boeing sa zaujíma americká prokuratúra

Boeing 737
Foto: SITA / AP

Americkí prokurátori sa zaujímajú o okolnosti vývoja Beoingu 737 Max. Uviedla to agentúra AP s odvolaním sa na informované zdroje. Vyšetrovatelia budú skúmať, ako federálny úrad pre letectvo reguloval spoločnosť Boeing.

Spoločnosť podľa zdroja, ktorý nechcel byť menovaný, už dostala požiadavku na odovzdanie e-mailov, textových správ a ďalších spôsobov komunikácie.

Inšpekcia ministerstva dopravy navyše bude preverovať, ako letecký úrad schválil prevádzku Boeingu 737 Max, uviedol ďalší nemenovaný zdroj.

Boeing sa k týmto informáciám odmietol vyjadriť.

Aktualizácia softvéru mala byť hotová už v januári

Spoločnosť v pondelok zverejnila otvorený list svojho riaditeľa Dennisa Muilenburga. Verejnosť uisťoval, že Boeing robí všetko pre to, aby zaistil bezpečnosť Maxov.

V najbližšom čase spoločnosť vydá aktualizáciu riadiaceho softvéru, ktorý je podozrivý, že zohral úlohu v páde dvoch lietadiel v posledných mesiacoch.

Pôvodne ju sľúbil už po októbrovej havárii lietadla Lion Air. Aktualizácia mala prísť koncom januára. Hovorca odborov leteckej spoločnosti Southwest Airlines Mike Trevino však upozornil, že aktualizácia v sľubovanom termíne neprišla a Boeing nevysvetlil, prečo sa tak nestalo.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Boeing