Od piatka začínajú jazdiť špeciálne hokejové IC ZSSK

|
Foto: ZSSK
V spoločenskom vozni čaká fanúšikov výstava aj pivo

Bratislava a Košice od 10. do 26. mája hostia Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. Slovenská reprezentácia odohrá svoj prvý zápas v piatok 10.  mája o 20:15 proti USA.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) aktuálne počíta posledné hodiny a minúty do vypravenia prvého špeciálne posilneného hokejového „ícečka“. Uviedol to hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

„Vlak IC 521 MACEJKO (Bratislava 06:01 – Košice 10:48) bude z hlavného mesta vypravený tak, aby vyhovel požiadavkám všetkých priaznivcov hokeja, ktorí zvolili pohodlnú a ekologickú alternatívu,“ informoval Kováč.

Vlak bude posilnený o štyri vozne 2. triedy a spoločenský vozeň. Fanúšikov v ňom okrem občerstvenia, zábavy a predzápasovej socializácie čaká aj unikátna výstava.

Macejko_vystava.jpg
Foto: ZSSK

Predstaví tie najpamätnejšie momenty v ére slovenského a československého hokeja. Zbierka 30 spravodajských fotografií z archívu TASR je rozdelená do piatich tém: Petrohrad 2000 (slovenská reprezentácia – 2. miesto), Göteborg 2002 (slovenská reprezentácia – 1. miesto), Helsinki 2003 (slovenská reprezentácia – 3. miesto), Helsinki 2012 (slovenská reprezentácia – 2. miesto) a archív.

Okrem toho budú môcť cestujúci v spoločenskom vozni vidieť na televíznej obrazovke aj tri krátke rozhovory s legendárnymi slovenskými hokejistami, ktorí boli členmi majstrovských tímov z rokov 1972, 1985 a 2002.

Macejko vyrazí sedemkrát

Cestujúcich v spoločenskom vozni čaká aj zábava, občerstvenie a atraktívny nápojový lístok, ktorý poteší najmä pivárov.

ZSSK počas svetového šampionátu vypraví vlak IC 521 MACEJKO posilnený o spoločenský vozeň a štyri vozne 2. triedy spolu sedemkrát. Vždy počas zápasov slovenskej reprezentácie v základnej skupine.

Zároveň iba v tieto dni vypraví aj mimoriadne IC 526 MACEJKO (Košice 23:17 – Bratislava 03:58), ktoré bude slúžiť primárne na návrat fanúšikov po zápase z Košíc do Bratislavy.

Cestovný poriadok je na stránke ZSSK. Viac informácií a možnosť kúpy lístkov ponúka stránka www.vlakomnahokej.sk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom