Operačné stredisko pomôže občanom v prípade dopravných problémov

Križovatka ulíc Mlynské nivy a Karadžičova v Bratislave. Foto: SITA/Branislav Bibel.

Bratislavu čakajú po víkende najrozsiahlejšie dopravné obmedzenia v histórii mesta. 

 V súvislosti s rozsiahlymi dopravnými obmedzeniami, ktoré po nadchádzajúcom víkende čakajú hlavné mesto, bratislavský magistrát v spolupráci s políciou zriadil operačné stredisko, ktoré bude riešiť problémy týkajúce sa dopravy.

Verejnosti bude od pondelka 18. februára k dispozícii telefónna linka, na ktorú môžu ľudia v pracovné dni od 6:00 do 22:00 hlásiť problémy v doprave, alebo klásť otázky v súvislosti s dopravnými riešeniami. Informoval o tom hovorca magistrátu Peter Bubla.

Občanov mesto žiada, aby v prípadoch, ak nejde o záchranu života, zdravia či majetku, nevolali na tiesňové linky, ale aby telefonovali na linku operačného strediska 0800 242 000.

Cestná premávka v okolí Prístavného mosta. Foto: facebook.com.

Čo najviac využívať MHD

Už od dnešného večera, keď uzavrú viaceré zjazdy z Prístavného mosta pre výstavbu bratislavského obchvatu, a následne od pondelka čakajú Bratislavu dopravné zmeny. Od pondelka rána bude totiž pre všetku dopravu uzatvorená aj rušná ulica Mlynské nivy pre výstavbu novej autobusovej stanice.

Magistrát požiadal ľudí, aby čo najviac využívali hromadnú dopravu, a aspoň čiastočne sa tak vyhli zápcham. Na riadenie dopravy budú využité aj inteligentné semafory, ktoré budú linky hromadnej dopravy púšťať prednostne. Inštalované budú vo Vrakuni na križovatke ulíc Uzbecká a Vrakunská, kde majú vozidlá MHD najväčšie zdržania.

Električka v Bratislave. Foto: SITA/Diana Černáková.

Dopravná situácia s kamerami

Na internetovej stránke magistrátu budú k dispozícii aj živé zábery z kamier, ktorých je na kritických úsekoch nainštalovaných pätnásť. „Dávame k dispozícii prenosy z niektorých z pätnástich našich kamier z operačného strediska, aby si ľudia mohli pozrieť dopravnú situáciu v reálnom čase na úseku, ktorým sa chystajú prechádzať,“ uviedol magistrát. Na všetkých dôležitých križovatkách v najviac dotknutej oblasti Bratislavy budú tiež posilnené policajné hliadky.

Všetky informácie týkajúce sa dopravných obmedzení sú na stránke www.zvladneme.to .

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom