Plánovanú uzáveru cesty I/18 pod Strečnom opäť zrušili, ale očakávajú dopravné komplikácie

Strečno
Foto: ilustračné, SITA/Milo Fabian.

Ani tento víkend nebudú na ceste I/18 pokračovať práce súvisiace s odvozom vyťaženej kalamitnej drevnej hmoty zo svahov na cestou. Avizované zlé poveternostné podmienky totiž nedovolia letecký zvoz dreva pomocou vrtuľníkov. Informáciu priniesol verejný dopravný infoservis Ako je na tom Strečno.

Lesy Slovenskej republiky, š. p. mali pôvodne kalamitné drevo zo strečnianskych svahov odviezť v priebehu októbra, nakoniec museli požiadať o predĺženie povolenia na uzávierky cesty aj na tri novembrové víkendy. Počasie však dovolilo využiť len prvý z nich, a tak na rad pravdepodobne príde vybavenie dodatočného povolenia ešte aspoň na jeden víkend.

Cesta I/18 síce bude síce plne prejazdná, v sobotu sa tu však predsa len očakávajú dopravné komplikácie. Podľa dopravného infoservisu Ako je na tom Strečno je totiž naplánované asfaltovanie mosta na ceste I/18 pri odbočke do obce Strečno.

Cestári tu pracovali aj vo štvrtok a v dôsledku toho sa tvorili dlhé kolóny. Polícia o nich informovala s tým, že most je v rekonštrukcii a kolóny ovplyvňujú aj dopravu priamo v Žiline. Križovatku Košická museli riadiť príslušníci policajného zboru.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Lesy SR