Počet cestujúcich v leteckej doprave v EÚ vlani stúpol o sedem percent

Lietadlá
Ilustračné foto: pixabay.com.

Na Slovensku sa vlani počet pasažierov, ktorí využili leteckú dopravu, medziročne zvýšil o 11,3 % na 2,4 milióna.

Počet cestujúcich, ktorí využili leteckú dopravu, v Európskej únii vlani medziročne stúpol o 7 percent na 1,043 miliardy. Najviac cestujúcich v leteckej doprave v minulom roku zaznamenali vo Veľkej Británii (265 miliónov), v Nemecku (212 miliónov), v Španielsku (210 miliónov), vo Francúzsku (154 miliónov) a v Taliansku (144 miliónov). Informoval o tom štatistický úrad EÚ Eurostat.

Bratislavské etisko vybavilo 1,9 milióna ľudí

Na Slovensku sa vlani počet pasažierov, ktorí využili leteckú dopravu, medziročne zvýšil o 11,3 percenta na 2,403 milióna. Najrušnejšie slovenské letisko bolo bratislavské letisko M.R. Štefánika, ktoré vybavilo 1,929 milióna cestujúcich, čo bol medziročný rast o 10,5 percenta.

Mníchovské letisko. Foto: pixabay.com.
Najrušnejším zostalo letisko Heathrow

Počet pasažierov v leteckej doprave v roku 2017 vzrástol vo všetkých členských krajinách EÚ. Najviac stúpol v Slovinsku (20 %), Luxembursku, Estónsku, Bulharsku a Česku (zhodne 19 %), v Rumunsku, Chorvátsku a na Malte (po 18 %) a v Poľsku a Portugalsku (po 17 %).

Najrušnejším v rámci Európskej únie zostalo londýnske letisko Heathrow, ktoré využilo 78 miliónov cestujúcich. Nasledovalo parížske letisko Charles de Gaulle (69 miliónov), Schiphol v Amsterdame (68 miliónov) a letisko vo Frankfurte (64 miliónov).

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie EU Európska únia